Skocz do zawartości
Daniel89

jak i co na temat obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
obory
Daniel89    7

mam 2 obory od wujka do dyspozycji

Jedna to 20na8m

chcem w tej trzymać opasy około 40 stck.

ma być korytarz paszowy, zgarniacz gnoju i takie stanowiska

http://sprzedambyka.pl/mleczarskie/stanowiska-dla-bydla-producent-2407.html

a w drugiej 20na9m

to chcem trzymać krwoy dojne

ma być korytarz paszowy, zgarniacz gnoju i takie stanowiska jak już podałem Link.

moje pytania to

czy to dobry pomysł

ile kosztuje takie stanowisko , zgarniacz gnoju .i jak mam to podzielić.

jak byście mieli jakiś inny pomysł to proszę pisać.

Edytowano przez Daniel89

szymek94    11

Jeżeli istnieje taka możliwosć to przerób odrazu tą oborę na przejazdową tak aby ganek paszowy był przejezdny i ganek gnojowy równierz poniewarz wyciąg to jest koszt rzedu 30000 zł a do tego wystarczy zwykły c330 z turem do wożenia np. bel

Jakim cudem 40 sztuk w tak małym budynku? piętrowo będziesz stawiał? jakies wymogi odnośnie wymiarów stanowisk trzeba spełniać. poza tym przy 8 metrach to raczej dwa rzędy ciężko będzie zmieścić

Wiadomość z agroFakt.pl

Daniel89    7

Jeżeli istnieje taka możliwosć to przerób odrazu tą oborę na przejazdową tak aby ganek paszowy był przejezdny i ganek gnojowy równierz poniewarz wyciąg to jest koszt rzedu 30000 zł a do tego wystarczy zwykły c330 z turem do wożenia np. bel

no tak ale obora jest chyba za wąska . i nie będę mógł przejehać wozem paszowym

rolnikursus    21

Ja bym ci radził tak w tej wąższej zrobił oborę na mleczne z przejazdem i z jednym rzędem krów.

A w szerszej zrobił dwa rzędy opasów i także z przejazdem.

SipmaZ224    60

Mam starą oborę, możliwe że będę niedługo chciał ją zmodernizować na wolnostanowiskową dla bydła mięsnego chowanego od 100kg do 24miesięcy.

Chce wybudować dwa rzędy stanowisk, a po środku korytarz paszowy i wykorzystywanie go również do wywożenia obornika na płytę poprzez otwieranie bramek do kojców (tur+330, a jak nie to zrobić jakąś mała ładowarkę).

Wymiary:

-korytarz o szerokości 2m

-szerokość stanowisk 2.5m

Czy to będzie miało w miarę ręce i nogi?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Mam pytania odnośnie wiaty.Na słupy sa dane słupy energetyczne i mam kilka pytań:
      1.Jaki dać spad dachu żeby to jakoś funkcjonowało czy 10 na metrze czy więcej (szerokość wynosi  6.5 metra)
      2.Jaki materiał dać na murłaty (od słupa do słupa jest około 3,5 metra tylko w jednym miejscu 6.5 metra i jaki dać materiał żeby wytrzymał czy wystaczy kratownica?)
      3.Czy  na kozły dać też kratownice bo raczej kozły drewniane na szerokości 6,5 metra mogłyby nie dać rady

Jeśli chodzi o wymiary ogólne wiaty to 13,5x6,5 metra ale raczej to zbędna informacja 
      Dziekuje za odpowiedzi 
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Znacie jakiś skuteczny środek do czyszczenia plam z oleju, ropy, smaru z kostki brukowej?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.