Skocz do zawartości
sybi

Mercator -rwie pas młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sybi    0

Mam problem z Mercatorem , a mianowicie ciagle mi rwie paski od napedu bebna młucarni (te dwa takie same). Zakładajac nowe paski nie sa one tak samo naszpanowane choc powinny. Teraz przed sezonem wyjełem bemben zmienilem łozyska . Na kołach wariatora wymienilem plastikowe tulejki. Załozylem nowe oreginalne pasy claasa i dalej jest to samo pierwszy pas od kombajny jest luzniejszy. To kolo wariatora na ktorym pas jest luzniejszy jest trosze wytarte w miejscu w ktorym chodzil pas , ale nie wiem czy jest to wina tego. Te drugie dwa kolo na wale jezdnym tez przegladnelem i nie wygladaja zle . Juz nie wiem co mam zrobic ...

locke    291

Może masz krzywo koła spasowanie byś musiał przesunąć, albo masz całe koła przesunięte na wale i jak dostaje obrotów to sie rwą

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Mucha    5

Ojciec miał to samo tylko przy Senatorze i okazało się że minimalnie było krzywo koło ustawione od młocarni i dlatego cięło pasy bo szedł krzywo i trzeba po prostu sobie siąść spokojnie i delikatnie regulować ;) my się z tym 2 dni męczyliśmy ale efekt był ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

sybi    0

Czyli jak zakładam te dwa kola to pobijajac kin moge je przesynac za daleko? To i tak nie tłumaczy tego ze na jednym kole pasek nizej siedzi i przez to jest bardziej luzny i pod wplywem opbrotow ma drgania

navaho13    1

u mnie rwało jak dawałem za duże obroty bębna i tez jeden jest trochę luźniejszy, ale jak nie przekraczam 1100 obrotów to pasy wytrzymują.

leszekd    92

Kolego zadzwoń do firmy agro-jan tam ci chłopaki doradzą znajdziesz poprzez Google. Ja ze swojej strony ci powiem że coś jest nie tak z tymi kołami wariatora jak sam napisałeś są wytarte.

maciejk76    1

ja miałem to samo i okazało się że krzywy był wałek wyprostował sie rurą musisz przystawić kawałek metalu do koła pokręcić ręcznie i zobaczyć czy jest jakieś bicie wystarczy ok.1 cm i będzie rwał.

sybi    0
(edytowany)

Zdejmujac teraz te kola uszkodzilem os i teraz jest bicie .Wczesniej os byla prosta . Ale to nie zmienia faktu ze dalej nie wiem gdzie jest blad i dla czego te kola nie rozchodza i schodza sie tak samo i jeden pas jest luzniejszy. W katalogu wypatrzylem ze te kola sa skrecane na dwa sposoby 1 to na sroby M 18 i na srobie jest tulejka a 2 sposob to na szpilki o takich samych wymiarach . Na wale jezdnym te z ktorymi wspolpracuje beben mam skrencone na takie szpilik i nie wiem czy poprzedni wlasciciel nie zamienil szpilek na sroby. I mam takie jeszcze pytanie jak os kupic na beben z agro jana polskiej produkcji za 650 zł czy za 800 zl u innego dostawcy Włoska...

Edytowano przez sybi

yahooo777    758

Krzywy wał albo szprycha na kołach jest wytarta i tnie Ci pasy, albo są za luźne, w senatorze mieliśmy właśnie uszczerbek na kole, który jeden pas ciął, a drugi od obciążenia sie palił,

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

sybi    0

to kolo na ktorym mam zawsze luzniejszy pas ma w jednym miejscu (tam gdzie najczesciej chyba chodzil pas)wytarte i jest to ubytek 1.5 mm

yahooo777    758

Czyli musisz zrobić to samo co i my w senatorze, czyli zmienić koła. taniej CI to wyjdzie niż zmienianie pasów co chwile

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klaas
      Witam w moim 96 padł silnik chyba więc czy mogę zamontować silnik z samochodu mam na oku om 421  .
    • Przez 12145
      Witam potrzebuje porady osoby która powiedziała by mi jak wyjąć ślimak z hederu w Claasie mercatorze 75
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Posiadam kombajn claas cosmos z silnikiem cztero cylindrowym perkinsa. Do tej pory wszystko było ok. Z tlumnika zaczął lecieć bialawo niebieski dym jakby coś sie palilo. Po zgaszeniu musiałem poczekać trochę by go odpalic. Po odpaleniu silnik ładnie zaczol chodzić. Nic nie dymił ani nic aż po około 15 minutach znów zaczol schodzić z obrotów i dymić. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Stefan15031990
      Witam serdecznie kolege mam do kupienia calssa mercator 60 z niemiec na dniach bede ogladal pierwszy wlasciciel przebieg podobno 1280 mtg silnik 6 perkins ogolnie bardzo lady bez kabiny z daszkiem moje pytanie na co zwrocic uwage przy ogledzinach oraz czy cena to w przeliczeniu 17:tys zl + 6 tys transport jest w miare oplacalna? Barzo dziekujr za pomoc
    • Przez Szymek889
      Witam, posiadam kombajn claas dominator 80, mam problem z nierównym podnoszeniem heder tzn widać że pierwszy podnosi siłownik z prawej strony po chwili dopiero lewy przez co heder jest przekoszony, tak samo dzieje się też z podnoszeniem motowideł najpierw podnosi się z prawej strony dopiero po chwili z lewej. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy może być to rozdzielacz? Miało by to związek z hederem i motowidłmi?? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.