Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
paul7

Przerabiabie wału

Polecane posty

corrado    359

Mam rozumieć że chodzi Ci o wałek przekazu mocy?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Skamp    0

jeśli o WOM. to po prostu kup końcówkę tą co jest na krzyżaku i wymień.

Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl

Skamp    0

@zorzyk2 właśnie o to mi chodziło :)

Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

paul7    0

Mam rozumieć że chodzi Ci o wałek przekazu mocy?

Tak.

Widlaki nowe na zatrzask kasy tyle koszt co 30 do 40 % wartości nowego wałka

Więc właśnie o to mi chodzi.

corrado    359

Jest możliwość przerobienia tego. Najpierw musisz pozbyć się pierścienia do zabezpieczeń następnie załóż wałek na WOM od ciągnika lub innej maszyny zaznacz w którym miejscu ma być zabezpieczenie. Następnie wytnij w tym miejscu a właściwie natnij otwór tak aby schowała się w niego śruba 10 czyli na 17 klucz , choć będzie to zależeć o wałka a właściwie od widełek bo są grubsze i cieńsze, więc tu musisz robić to sprawdzając po prostu jak głęboko wchodzi śruba jeśli już otwór będzie gotowy tzn. śruba będzie na tyle głęboko w widełkach że zabezpieczy wałek przed spadnięciem. Zaczynamy wtedy następną fazę pracy musimy wtedy stoczyć bądź spiłować śrubę w miejscu powyżej miejsca zabezpieczanego gdy już to mamy naspawujemy na wycięte miejsce na widełkach zabezpieczenie aby śrubę można tam było włożyć. Śruba musi być na tyle długa aby można było założyć na nią sprężynę, nakręcić i skontrować nakrętki i aby mogła pracować tak jak oryginalne zabezpieczenie sprężynowe. Jeśli coś podeślę zdjęcia.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kubotadzikr
      Doradzcie jak zrobić szybszy wypych taśmy w przyczepie samozbierajacej jedno osiowej 7
    • Przez kellyq
      Dłubię sobie sadzarkę coby na wiosnę mnie krzyż nie bolał, dwurzędowa pod c330 z podsiewem nawozu. Konstrukcja nie jest jakaś wyszukana bo sklejam z tego co mam. Jutro wstawię fotki.
    • Przez ursus-moc
      Witam kupię ładowacz stacjonarny elektryczny do obornika woj małopolskie
    • Przez jejku
      jakie macie patenty na łuskanie kolbach kukurydzy mam tego klatki i nie chce mi się ręcznie a łuskarki nie opłaca się teraz kupować
    • Przez crystal169
      Witam, od poprzedniej wiosny szukam, siłownika do liniowania u dealerów i jak juz znalazłem okazało sie ze kosztuje około 12 tys netto, odrazu cena mnie odrzuciła. Ale tak teraz myślę co by było gdybym zakupił siłownik dwustronnego działania o odpowiedniej długości, podłączył go do kostki od obrotu jak to jest oryginalnie, (zaznaczam tu że w kostce obrotu mam 3 zaslepione śrubą otwory od dołu kostki.
      Teraz takie pytanko, czy ktoś robił taki eksperyment może, albo zna sie lepiej na działaniu takich kostek, czy nie rozreguluje jej jesli tam odkręce te śruby aby sprawdzic czy idzie olej.Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.