Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tabun

Banalne pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tabun    0

Witam wszystkich,będąc laikiem w tematach rolniczych mam być może banalne pytanie : jak wygląda uprawa przedzimowa w uprawie ziemniaka? bez stosowania obornika jesienią-jakie orki są wykonywane?Serdecznie dziękuję za odpowiedż :) pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

dentka17    3

Zdaje mi się że uprawa pościerniskowa, oranie i bronowanie a na wisone moze byc też bronowanie lub kultywator i sadzenie. :rolleyes:

może być milion sposobów. wszystko zależy od stanowiska gdzie mają być sadzone te ziemniaki.

np uprawa ścierniska/ zwalczanie chwastów (raundap)/ orka i do wiosny spokój

lub sama jesienna orka

wszystko zależy od potrzeby. ale obornik lepiej dać jesienią lepiej zostanie wchłonięty do gleby

można również orać dopiero na wiosnę

każdy ma inny pomysł i inną praktykę

elemer    9

Książkowa (szkolna) odpowiedź to 1.Zespół uprawek pożniwnych(talerzowanie lub kultywatorowanie, potem bronowanie)

2. Zespół uprawek przedsiewnych (orka ziębła zależy od gleby ale około 25 cm, na wiosnę nawożenie NPK, bronowanie bądź kultywatorowanie, sadzenie

3. Z U pielęgnacyjnych (opryski, nawożenie, obsypywanie)

tabun    0

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi :) Korzystając z waszej wiedzy i doświadczenia zapytam jeszcze o jedną rzecz-odmiana Denar,jakie dawki nawożenia byście zastosowali? mam na myśli : saletrzak magnezowy / fosforan amonu / sól potasowa .Serdecznie pozdrawiam :)

elemer    9

N 90-100kg P 90-100kg K 130-150kg czystego składnika a więc przelicz sobie na konkretny nawóz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez andzin
      Jak tam u was przechowały się ziemniaki. Gdzie mieliście składowane kopce, piwnice, przechowalnie. Jakie odmiany. Bo u mnie irga średnio nie najlepiej. Piszcie.
    • Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez maral125
      Witam! Chciałbym nawiazać współprace z Zakładami ziemniaczanymi w Pile. Powiedzcie jak to u nich wygłada z odstawą i jaką cene oferuja za ziemniaki.