Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzybekk

Zapychanie sit ośćmi

Polecane posty

Grzybekk    16

Witam ! Od kiedy zaczęliśmy siać pszenicę z ośćmi, co jakiś czas zapychają nam się sita. Czyszczenie jest dosyć uciążliwe bo w miarę szybko się zapychają. Problem dotyczy też wytrząsaczy, ale z tym to już mniejszy problem, wystarczy poodkręcać te blaszki od spodu. Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z tym problemem ? Jak go rozwiązaliście ? :)

pamo84    9

A sita nie za bardzo otwarte może trochę przymknąć i młocarnie trochę skręcić

Grzybekk    16

Z tym już kombinowaliśmy na wszystkie sposoby, ale ości uparte i tak sie zapychają :) Jakiś może inny pomysł masz ?

Wiadomość z agroFakt.pl

pamo84    9

może założyć te blachy do omłotu jęczmienia ozimego a może poczekać z młocką aż ości trochę obgniją narazie nic więcej mi do głowy nie przychodzi :rolleyes:

darek195    1

A może jeździsz za małymi obrotami silnika? jak schodzisz poniżej 1900 obr/min to mogą się sita i wytrząsacze zapychać.

bobytempelton    160

Ja jeszcze nigdy wytrząsaczy nie czyściłem, nigdy mi się nie przypychały, a nie ma różnicy np. rano czy w nocy o rosie od roboty w ostrym słońcu? a jak masz tego dużo to tak jak pamo84 pisze osłony

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

fezoi    59

Podejrzewam , że niektórzy Koledzy nie kosili ościstych pszenic ,proponują osłony jak do jęczmienia .Pszenica się dobrze wymłaca , a problemem są same ości które zanim opuszczą kombajn potrafią zapchać wytrząsacze lub sita .Podejrzewam , że "ten typ tak ma ". :)

zenas    6

:lol: kolega @ fezoi wydaje się,że ma rację ten typ tak ma tak samo z ościstymi odmianami jęczmienia ozimego B)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

pamo84    9

Tak nigdy nie sialiśmy pszenicy ościstej to co pisałem to na podstawie zbioru jęczmienia ozimego ale czasem zdarza się taka odmiana pszenicy zwykłej którą ciężko wymłócić bo zostają te plewki przy ziarnie i wtedy najbardziej pomaga opóźnienie zbioru

kravter    36

s sprobuj otwozyc sita dac wiatr na max i gaz do dechy moze wywieje ^^ a podsiewacz jest czysciutki??

SKORPION1    0

Ja mam pytanko odnośnie jęczmienia ozimego tz strasznie sita zapychają się ośćmi , próbowałem różnych ustawień sita górnego, mniej było otwarte czy więcej to i tak to samo po 15m jazdy całe sita zapchane Może to ma związek z suchością łanu? U siebie młóciłem i tak się nie działo . Sporadycznie parę ości było na sitach , a pojechałem do znajomego i tak właśnie się działo . Najgorsze, że ani on ani ja nie sprawdziliśmy pod pokosem jak jest ,tylko jak już był praktycznie koniec Ale ja byłem przekonany , że jak u mnie było OK to i tam jest Jeszcze jedno pytanko jak powinna być ustawiona ta blacha za sitami wysunięta czy wsunięta do sit A tak w ogóle do czego służy ta blacha

Junkers    42

"Straty ziarna z sita górnego można ograniczyć wysuwając szufladkę pod wylotem sita kłosowego" tak podaje instrukcja co do tej blachy.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

SKORPION1    0

Klepisko na maksa było skręcone bo nawet się troszke łupał, ale dopatrzyłem się, że to jest wina chyba odmiany , bo obok miałem odmianę bartosz i tam pod pokosami jest czyściutko A tamta odmiana to słowacki luran A może ktoś siał tom odmianę luran

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mareczek78
      Bizona z056 mam dwa sezony - czeka trzeci i pora dopracować skrzynię biegów.
      Ogólnie mam do niej kilka zastrzeżeń a mianowicie:
      - czasem zgrzyta przy włączaniu biegu (ale myślę ze to wina sprzęgła i mam zamiar też je skontrolować)
      - ciężko wchodzą biegi szczególnie uciążliwie 1 i wsteczny. Wstecznego czasem nie idzie wcisnąć. Muszę wiec włączyć bieg 1 i mocnym ruchem na wsteczny. Znajomy mechanik twierdzi że to łożyska mają luz i wałki się "opuściły", ale stwierdzi dokładnie przyczynę jak przyjedzie.
      - na trzecim biegu dzwoni coś w przekładni jakbym "szklanki w kartonie wiózł". Myślałem że to tarcze ręcznego hamulca tak dzwonią, bo już nie miały okładzin, ale nie - zmieniłem tarcze, ale efekt dźwiękowy pozostał. Nawet jak przyhamuję ręcznym to i tak nic to nie daje, więc dzwoni coś innego.
      - zdjąłem pokrywę skrzyni, spuściłem olej i niespodzianka - w skrzyni znalazłem kilka nitów stalowych o grubości ok 8mm. Są ścięte ew. zerwane. Co w skrzyni może być nitowane?
    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez artursobczak8
      Witam, jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość, chciałbym dopytać jaką blachę wstawić na klepisko żeby nie zatykało młocarni, i ewentualnie ustawienie kierunku wiatru , Pozdrawiam
    • Przez Jacek3p
      Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim
    • Przez prezes893
      witam

czy ktoś może udzielić wskazówek na temat poprawnej regulacji sprzęgła?? żeby nie było takiego lekkiego szarpnięcia przy wkładaniu biegu. czy może to oznaki zużycia tarcz??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.