Skocz do zawartości
kubotam

Co wybrać dla Kubota m9540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kubota
kubotam    15

Proszę o podanie maszyn z którymi da radę przy 5 klasie glebowej Kubota m9540 :blink:

18bamber    26

No właśnie o jakie maszyny Ci chodzi??

Rozrzutnik spokojnie Tytan 8 plus, Metal-Fach N267 8000KG lub podobnej ładowności innej firmy, opryskiwacz jak za wieszamy to 800l luzik, agregat uprawowy z 3,6m pługi 4 skibowe 4x35-45 zagonowe lub obrotowe jakieś lżejsze tylko, wał uprawowy EXPOM 6,2m , Agregat ścierniskowy 2,6m dwa rzędy zębów jeden rząd talerzy wał strunowy zaczep automatyczny powinien dać radę, wóz asenizacyjny 5000-8600l , prasa każda polska chyba a i z zagranicznych będzie z czego wybrać. Nie wiem o jaki rodzaj maszyn chodzi Ci dokładnie i żeby nie było że to jakaś reklama czy coś w tym stylu bo ja tylko podałem typy przykładowych maszyn żeby się kolega mógł zorientować... :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

kubotam    15

dzięks :)

PS. najbardziej interesują mnie do uprawy ziemi :rolleyes:

18bamber    26

A tak w ogóle to traktor brałeś z techmleku to jak bierzesz maszyny to chłopaki Ci na pewno doradzą co będzie najlepiej pasowało.

kubotam    15

chłopaki z techmleku narazie dali mi katalogi wszystkich firm którymi dysponują z 2011 roku

kubotam    15

coś do września muszę wybrać aby już na wiosnę nowy sprzęt był w domu :)

kubotam    15

oto mój pierwszy wybór :P

pługi: Akpil KM80 3+1 obrotowe(nowe) cena około 24 tyś. waga około 1100kg

lub Overum 4 (nowe) cena około 36 tyś. waga około 1700kg

co wybrać ??

proszę o podpowedź

18bamber    26

Akpil jak już, z overumem nie da rady raczej i może nosić ciągnikiem.

samex69    31

Do Overuma to ta Kubota jest za lekka.

Akpil to pewnie niższa liga ale i cena mniejsza.

kubotam    15

Talerzówka ciężka też już wybrana firmy AGROMET ŁUKÓW w układzie V. Waga 700kg bez wałków ( wałki - 400 kg )

Pługi jednak kupie zachodnie używane z powodu gdyż mają mniej oporu gdy się nimi orze niż polskimi !!!

To by było na razie tyle ;)

Edytowano przez kubotam

pawelec    85

odpusc sobie średniowieczne talerzówki V, kup coś z kompaktowych, jest duzy wybor, takze w polskich firmach, w rozsądnej cenie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?