Skocz do zawartości
JOHNDEERE5080M

jaki pług do JD 5080M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług

myślałem o 4 obrotowej konskilde bo jest dość lekka, lecz czy da sobie radę?

Obecnie ciągam zagonówkę 4x40cm zimie od 2klasy do 5

Edytowano przez JOHNDEERE5080M

RolnikMat    32

4 obrotówka do 80konnego ciągnika?? Ja proponuję jak już 3 skibowy obrotowy na zabezpieczeniach kołkowych.

Wiadomość z agroFakt.pl

RolnikMat    32

4 zagonówka to nie to samo co 4 obrotowa. Trzeba umieć odpowiednio dobrać sprzęt do swojego ciągnika, nieraz dobrze jest się spytać dilera o to jaki pług kupić. 5080m jest lekkim ciągnikiem i 4 obrotowa była by zadurza do niego, taki to tak od min 100km ale bardziej masywnego ciągnika ale jak dla mnie takie min to 110 - 120km do takiego pługa. Lepiej wziąć już 3 obrotową lekką z regulacją szerokości roboczej, co jest często przydatne w przystosowaniu pługu do rodzaju uprawianego pola.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mialek
      Witam kolegów,
      mam problem, kupiłem pług kuhn, obrotowy, lecz nie kryje mi tak jak trzeba pierwszej skiby, szerokość opony ciągnika to 600/65R38
      Teraz pytanko, od czego są te śruby ?
      jaką szerokość skiby ustawić ?
      Ciąga go NH t6.165
      gleba klasa I, II, mało III

• Przez yacenty
      Hejka,
      wczoraj zakładałem nowe lemiesze do Ibisa i tak sie zastanawiam ile mozna na takich lemieszach zaorac.
      Prosze podzielcie sie informacja jakimi lemieszami ile orzecie.

Interesuje mnie wynik typu - lemiesz i ilosc ha zaoranych tym konkretnym jednym lemieszem.
      U mnie w starym plug było mniej wiecej tak

Lemiesz Worona - szerokosc 35cm, zaorałem około 12-13ha (4skibowy pług na komplecie zrobil okolo 50ha)

Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia.
      YacentY
    • Przez damiandg
      Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.
    • Przez milki57
      Witam serdecznie,
      Stoję przed wyborem pługa obracanego Unia Ibis LS lub Ibis XMS. Oba pługi na długich odkładniach, konfiguracja 3+1 z hydraulicznym ramieniem do wału. Według sprzedawcy, LS ma lepszą wieżyczkę, jednak XMS jest od niego 100kg cięższy. Czy ktoś mógłby mi doradzić, którą wersję wybrać? Czy ktoś mógłby wskazać jakieś praktyczne różnice? A może ktoś korzystał z którejś wersji?
    • Przez Mikando
      Cześć,

Pług przewraca płynnie ale po obrocie do śruby ograniczającej podczas pracy pługa w ziemi cofa się lekko siłownik nie dogniatając do śruby i pług się nieznacznie przechyla. Efekt pogarsza się z czasem wykonywania orki ( nagrzany olej ?) do 2 godzin pracy jest znoście powyżej przewraca się trochę bardziej (około 2 centymetry od śruby) i dochodzi kolejny problem. W chwili próby obrotu siłownik zamiast się chować wykonuje lekkie pchnięcie w kierunku śruby ograniczającej i zatrzymuje. Nie występuje to za każdym razem ale zdarza się, za drugim lub trzecim pociągnięciem za wajchę w ciągniku przewraca normalnie. Czy przyczyną jest zużycie "kostki" ? Może znacie jakiś zakład który regeneruje takie rzeczy wysyłkowo?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.