Skocz do zawartości
wyrzyk21

John-Deere 6230 & Same Explorer3 100

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Same
wyrzyk21    30

Z pośród tych dwóch ciągników , który jest bardziej opłacalny pod względem spalania , zwrotności podczas pracy itp?

Moc chyba mniej więcej taka sama. ; ) Pozdrawiam !

podcepiomy    34

Moc tak ale gabaryty już nie bardzo :) Bardziej to już Same Iron :) Co do spalania to zależy od jego prac które będzie on spełniał. :)

wyrzyk21    30

Ogólnie miał by robić przy opryskiwaczu , siewniku do nawozów , wałach 6,5m i transport. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

lamboEVO100    175

do takich prac to same bo wydaje mi się że w takiej pracach mniej spali

Edytowano przez lamboEVO100

podcepiomy    34

To ja również bym polecił ci Same, bo John do lekkich prac się zbytnio nie nadaje, ze względu na swoje spalanie. Ten ciągnik jest stworzony do ciężkiej roboty i tam różnica pomiędzy nimi w spalaniu była by mała a w pracach typu siewniku do nawozów no to nie :) Takie wnioski po poczytaniu spalania Jelonka :)

wyrzyk21    30

Hmm , no właśnie a gdyby jeszcze dodać wersje z turem więc chyba różnicy w spalaniu nie było większej ? ;)

podcepiomy    34

Jakaś na pewno będzie ale najlepiej zapytaj się kogoś kto ma takiego Jelonka lub poczytaj posty. Na pewno gdzieś jest coś o nim napisane. ;)

wyrzyk21    30

Uważam , że temat jest skończony gdyż znajomy wybrał ciągnik. Pozdrawiam i dziękuję w moim i znajomego imieniu. ;)

Avendrion    39

Jeśli zdaje Wam się że Same mało pali w lekkich robotach to macie racje. Zdaj się Wam. Już nie mówiąc o samym silniku który ma muła jakby miał ze 40KM pod maską mniej.

wyrzyk21    30

Avedrion co masz na myśli bo nie rozumiem ?

Same ;). Znaczy jeszcze nie kupił , ale teraz szuka konkretnego dealera.

Edytowano przez wyrzyk21

Avendrion    39

Nie wiem co tu było cięzkiego do odczytania ale po prostu stwierdzam, że to nie są tak oszczędne ciągniki jak piszecie. Z resztą ostatnio zauważyłem dużo postów o ciągnikach z grupy SDF które niby mało palą co prawdą nie jest.

kamilsame1    6

Ja mam same explorer3 85 i ciagnik ma prawie 900 mtg i chodzi elegancko,przy orce po kukurydzy w ciezkich warunkach spalił mi max 10 litrów na godzine zegarowa,przy beczce kosiarce spala mi 4-5l na godzine,Jesli to ma byc ciagnik pomocniczy to tylko same,bo jesli głowny to zdecydowanie John deere :D

Pozdrawiam

Edytowano przez kamilsame1

Avendrion    39

Ehe ciekawe. Bo nasz w Iron 110 w podorywce to 10 l sobie walnie w normalnych warunkach. W beczce o ile się nie mylę to było 8l/h

kamilsame1    6

Ale nie porównujmy mojego explorera3 85 do twojego irona 110,bo to jest przepasc :P

Jesli ciagnik pomocniczy to same jest lepszy,W JH komfort napewno bedzie lepszy,no ale cena napewno tez jest in

Jesli teraz mialbym kupic ciagnik to na 99% bylby to ciagbik własnie z SDF bo mam jeden ciagnik z SDF i jest bardzo zadowolony :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bekba
      Witam, potrzebuje ciagnik do paszowozu 18m2, obecnie mieszam paszowoz 11m valtrą a92 oraz belarusem 1025. W obu ciagnikach notorycznie psują sie różne podzespoły WOM. Miałem kilka wiekszych paszowozów na testach i można zapomnieć że belarus wgl ruszy wałkiem jak paszowoz jest załadowany. Myśle nad jakimś ciagnikiem używanym za około 50 tys, tak myślę o jakimś JD lokomotywie np 3650 albo o jakiejś renault 133.54. Jakieś rady? najlepiej od użytkowników wiekszych paszowozów. pozdrawiam
    • Przez wieslawa_olo
      WItam. Planuje sprzedać ciągnik MTZ 82 TS i zakupić coś zachodniego. Interesuje mnie ciągnik o mocy 100km. Nie wiem czy lepiej kupić 4cyl + turbo czy lepszy 6cyl bez turbo który jak myśle miałby większy zapas mocy. Zastanawiam się nad dwoma maszynami: Case 5130 a Renault Ares 550 RX. Chciałbym usłyszeć kilka opini od osób posiadających takie ciągniki. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Czym różnią się te Case maxxtrack, magnum, pro i plus? Podobno są dobre tylko trzeba zwracac uwagę na pompe. A na co zwrócić uwagę w Renault? Jak ktoś chce sie przesiąść ze wschodu na zachód to jest sporo nowych rzeczy do wzięcia pod uwage. Ciągnik na 20h, staltech U170 4 skiby, agregat agrofactory 3,4m,  taleerzówka bomet 3,15m.  Wystawiłem już MTZ na olx i liczę że uda się poczynić jakąś zmianę. Czekam na odpowiedzi.

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).