Skocz do zawartości
arteo07

Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
arteo07    0

Witam Chłopy

Mam pytanko może ktoś miał taki przypadek to proszę o podpowiedz, otóż tak w bizonie na wstecznym biegu leciutko zgrzyta ,czy może to być to to że łożysko igiełkowe to w wałku sprzęgłowym się wysypało ? miał kto taki przypadek z góry dzięki za podpowiedzi i rady.

iron    398

jakby igiełkowe sie posypało to i do przodu raczej by zgrzytało. spuść olej ściąg pokrywę skrzyni i zajrzyj do środka,ciasno jak cholera ale co nie co widać.jak bedziesz spuszczać olej to zwróć uwagę czy nie ma w nim kulek igiełek lub zębów wtedy w przybliżeniu można stwierdzić co sie posypało.jak bedziesz coś robić to moja dobra rada wymień wszystkie łożyska bo po wysypaniu się jednego inne na pewno nieżle dostały po d*pie.wiem po sobie bo mi kiedyś sie igiełkowe wysypało i nie zmieniłem kulkowego z drugiej strony i miałem znowu robotę

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    158

Witam Chłopy

Mam pytanko może ktoś miał taki przypadek to proszę o podpowiedz, otóż tak w bizonie na wstecznym biegu leciutko zgrzyta ,czy może to być to to że łożysko igiełkowe to w wałku sprzęgłowym się wysypało ? miał kto taki przypadek z góry dzięki za podpowiedzi i rady.

w skrzyni biegów na samym dole jest tzn wałek wsteczny podparty na dwóch łożyskach które lubią się szybko zużyć, a ten wałek napędzany jest przez tzw koło wsteczne w środku tego koła zębatego też jest łożysko które rzadziej się psuje. Jeżeli tylko na wstecznym wyje i zgrzyta to na 100% te łozyska,niski koszt naprawy tylko trzeba przy wymianie uważać na głowę. gdyby rozleciało by się łożysko igięłkowe na górnym wałku to by były problemy z biegami 2-3

Tak jak piszesz na wstecznym słychać jak zgrzyta(do przodu nie). miałem taki przypadek i posypało się to właśnie łożysko igiełkowe.na moje szczęście nie uszkodziło wałka.

Krzychu18    4

Przepraszam że podpinam się do tematu ale mam taki problem z bizonem gdy kosze i dojeżdżam pod dużą górę na 1 biegu to bizon nie może pod nią podjechać nie kopie się tylko staje i zaczyna drgać (trząść) nim. Czy to już będzie tarcza sprzęgłowa do wymiany??? Albo jak jadę droga na 2 i żeby włączyć 3 to muszę go dobrze rozpędzić bo inaczej też zaczyna drgać.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak zatrzyma się przy podjeździe to sprawdź, czy obraca się koło pasowe sprzęgła. Jeśli się obraca to winna jest tarcza, jeśli nie to zbyt luźne pasy.

SKORPION1    0

Ja mam problem z drugim biegiem jest nieraz tak że jak wbiję 2 to kombajn wcale nie reaguje a następnym razem jest wszystko OK I 2 z 3 ciężko wchodzą Ale najbardziej martwi mnie ta 2 Może ktoś miał taki przypadek a może wystarczy regulacja na cięgnach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MAŁYROLNIK1
      Potrzeuje szybko instrukcj opsługi
    • Przez ursusikc330m
      Leyland po założeniu nowych końcówek wtryskiwaczy kopci na niebiesko,na tych starych chyba mniej kopcił niż na tych nowych.Zauważyłem jeszcze że z pod kolektora wydechowego lekko wydostaje się coś podobne do oleju
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem w silniku SW 400 pierścienie na tłokach i panewki korbowodowe i mam pytanie czy nie zaszkodzi to silnikowi bo,dużo osób twierdzi że leylanda trzeba remontować całego a nie na raty i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem
    • Przez ursusikc330m
      Potrzebne mi są jakieś rysunki albo jakieś fotki prawego boku bizona a dokładnie chodzi o regulacje obrotów bębna bo przy moim jest widełki zostały wyrzucone a reszta dźwigienek została przyspawana do ramy kombajnu(Przeróbka poprzedniego właściciela).Chcę to przywrócić do oryginału ale nie wiem od czego zacząć.
    • Przez Jacek3p
      Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim