Skocz do zawartości
KrzychuOsiek

Dziwna Sprawa

Polecane posty

Mam trzy prosiaki zakupione u rolnika podobno odrobaczone przynajmniej tak mi mówił gość. Dwa prosiaki po okolo tygodniu przestały jeść i strasznie chudną sama skóra i kosci a to jedno niczego soobie okaz pięknego prosiaka mają po około 30 kg teraz. Za pomoc z góry dziękuje

Karpiu    0

Tego jednego przyzwoitego wyprowadz do jakiejś osobnej klatki a tamte niech zbada weterynarz

manik    34

Musisz wezwać weterynarza, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie

Wiadomość z agroFakt.pl

blacha    26

Nie wiem czy problem, aktualny, ale jeżeli tak to osobiście stawiałbym na odwodnienie spowodowane przez biegunkę. Należało by przy tym zaznaczyć, że biegunka nie zawsze ma wyraźne objawy(czytaj - częste oddawanie rzadkiego stolca), ale nieraz zdarza się, że właśnie ten objaw jest nie widoczny, a o biegunce w takim przypadku może świadczyć zaczerwienienie, podrażnienie okolic odbytu i przykry, kwaśny zapach w tychże okolicach(obie te cechy wynikają z niskiego pH stolca biegunkowego). W takich sytuacjach zalecałbym terapię z enrofloksacyny(np. Enroxil) przez 3 dni(jeżeli on nie pomoże to można podać Naxcel, po tym okresie jeżeli nastąpi poprawa to zalecałbym iniekcje domięśniowo z żelaza(niektórzy twierdzą, że można je podać razem przy którejś z iniekcji enrofloksacyną, ale to cały czas jest sprawa dyskusyjna i wg mnie każdy powinien robić tak jak uważa), a przede wszystkim należy prosiętom zapewnić stały dostęp do świeżej wody(i jak to twierdzę - standardowo z dodatkiem REHYDRATU). Z glukozą można się pobawić, ale wg mnie jeżeli szybko wejdzie się z antybiotykiem to glukoza nie będzie potrzebna, bo składników energetycznych taki prosiak z reguły ma dość, a grozi mu raczej zgon z powodu silnego odwodnienia.

Nie mniej jednak w twoim przypadku jeżeli nie masz więcej świń leczenie na własną rękę, raczej będzie nie opłacalne, bo kupisz całe flaszeczki leków, które potem będą długi czas pewnie stały. Dlatego wg mnie lepiej i bardziej komfortowo będzie dla ciebie wezwać weterynarza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.