Skocz do zawartości
dymus512728

jaki agregat wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dymus512728    0

Planuje kupno agregatu uprawowo siewnego biernego i nie jestem zdecydowany jaki kupić. Myślę nad kupnem siewnika amazone d8 i do tego agregat z hydropakiem z wałem Packera. agreat w bardzo dobrym stanie używany lub nowy z uni no i przeciętni wydał bym na zestaw ok 25-27tys.zł. Drugą opcją jest kupno kompletnego agregatu z siewnikiem nabudowanym firmy konskilde z 2003r za 27tys. Proszę o pomoc i rady który agregat lepiej wybrać? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

rudy0406    1

Witam co do agregatu uprawowo-siewnego z uni to szkoda tylko kasy na niego wydawać bo nowy kosztował ok 16tyś zł a robi tak samo jak tańszy z agro-maszu wiem bo mam taki też miałem taki dylemat ale za agro-masz dałem 8.5tyś zł i był nowy już dwa lata pracuje i jest ok rocznie sieje ok 45h a co do konskilde to moim zdaniem co nowe to nowe a to jest używane i napewno mało nie zasiał a po za tym zależy do jakiego ciągnika chcesz ten zestaw dać nabudowany jest lżejszy i ma ciężar przesunięty bliżej ciągnika a to też różnica

dymus512728    0
Napisano (edytowany)

Uprawiał bym agregatem ok 110ha i chodził by przy szecio cylindrowym dwu napędowym zetorze. Z tego co słyszałem i sam przyglądałem się dla agregatu z agromaszu i ma troche gorsze i nie dokładne wykonanie. Mam mocno zakamienione pola i nie wiem czy nie roleciał by sie ten agregat tym bardziej że jak jechał bym z prędkością 10km/godz.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

kpiotr    15
Napisano (edytowany)

moja propozycja to http://www.skotarek-maszyny.pl/uprawowo-siewny.html w pełnym wyposażeniu czyli wał packer spulchniacze śladow kosztuje nieco ponad 11tys zł. Moze przypadnie Ci do gustu .... zwróć uwage na ośkę w przednich wałach mało które agragaty je posiadaje a na Toje zakamienione pola chyba dość przydatne wzmocnienie

Edytowano przez kpiotr

ejczbio    24

Skotarek ma ośkę i w dodatku dzielony przedni wał co też jest na +. Ośkę w przednim wale widziałem też w Mandamie. Grano wygląda nieźle i ma dzielony przedni wał. Przedni wał Uni wygląda jak z zapałek przez to zrezygnowałem z tego agregatu, też mam zakamienione pola...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się