Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemal_1989

class rollant 250rc V vicon rf 125

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Class

chce sei dowiedzieć kóra z tych pras jest teoretycznie lepsza i pytanko na temat stających beli w komorze prasowania z góry dzioex za wasze posty :) :)

johny    2

a czy oriętuje sie ktoś ile może kosztować Claas Rollant 250 RC nowa albo używana i jeszcze jedno czy wie ktoś od którego roku w tych Prasach jest MPS

Wiadomość z agroFakt.pl

kubi    0

Mogę coś powiedzieć odnośnie vicona 5 km ode mnie gospodarstwo rolne ma taką.Z opini gościa który jeździ nią prasa jest sama w sobie dobra a nawet bardzo dobra.Ciąga ją polska dwunastką.

Denerwuje go tylko brak centralnego smarowania,oraz skomplikowany system nawlekania sznurka,podobno lepiej żeby się nie zrywał(sam to widziałem masakra trudno się połapać co gdzie i jak).

Do takich pras to powyżej 100km żeby robota w miarę szła

johny    2

Witam mój kolega ma zamiar kupić rolanda 250 RC i mam takie pytanie w jego imieniu czy z tą Praso da rade chodzić Lamborghini Grand Prix 95 ///???

Dzięki jak ktoś się odezwie :)

raczej bedzie miał ciężko bo do takeij prasy to conajmniej 100 koników ja bede kupował taką i bede ją ciągał same silver 105 ale to jest ciągnik 6 cylindrowy i ma spory zapas mocy a jeśli on chce ją ciągać 95 to raczej bedzier miał bardzo cięzko

johny    2

przemal_1989 a nie wiesz ile taka kosztuje bo on mnie powiedział ze powie mni jak kupi :)

A i jeszcze mówił ze jak ma ciężko to wyjmnie połowę noży i może nie będzie miał ciężko i jak ruszy PROW to weżmie Jskiegoś JD powyżej 110 KM to mu styknie :) :)

taka prasa kosztuje coś w granicach 100 tyś. zł a jeśli kolega kupi sobie tego jd więcej niż 110 km to pewnie powinno mu starczyć ale umnie już padł wybór na prase z MPS czyli na CLAAS

zetor7745    3

a czy w tej z MPS tez sie zatrzymoja bele?? Moj kumpel ma 255 roto cut to ciaga ja jd 110km i mowil ze nawet johna potrafi zadusic a dal 85 bruutoo w czerwcu

mix    4

A 250RC ma system mps. A słyszał ktoś o claas rollant 254?

mix    4

Ja tylko też na stronie claasa i na żadnej wystawie jej nie widziałem ani na stronie korbanka. Chyba te prasy nie są dostępne w Polsce.

A 250RC ma system mps. A słyszał ktoś o claas rollant 254?

tak 250 rc też ma MPS a 254 jest dostępna w niemczech i ona nie ma właśnie tylko MpS`a a pozatym to wszystko to samo co 255

maciek7    1

Ja mam Rollant 255, ardzo solidna maszyna, ale koników troche potrzebuje. W mojej chodzi 125 koni i spokojnie daje rade, alr 100 KM to tak na styk.

Mogę coś powiedzieć odnośnie vicona 5 km ode mnie gospodarstwo rolne ma taką.Z opini gościa który jeździ nią prasa jest sama w sobie dobra a nawet bardzo dobra.Ciąga ją polska dwunastką.

Denerwuje go tylko brak centralnego smarowania,oraz skomplikowany system nawlekania sznurka,podobno lepiej żeby się nie zrywał(sam to widziałem masakra trudno się połapać co gdzie i jak).

Do takich pras to powyżej 100km żeby robota w miarę szła

no też moge to samo powiedzieć prasa dobra tylko dużo przewodów jest do podłączenia i sporo roboty przy plątaniu tych sznurków. ja cały czas jeżdżę z otwartą pokrywą żeby patrzeć czy ten sznurek się nie urwał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PiotrStaczak
      Witam nie znalazłem nigdzie podobnego tematu więc utworzyłem nowy. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakie są różnice pomiędzy Class Variant 180 a Claas Variant 260/280. Zastanawiam się nad kupnem prasa miała by pracować z 99 konnym ciągnikiem głównie przy sianokiszonce na ok 10-20ha.
    • Przez rozal22
      Witam, w te żniwa prasą variant 280 przepracowałem 550bel nagle coś się stało i prasa zaczęła "wariować" na potencjometrze/manometrze.
      Bela raz jest zbijana a raz nie, wskaźnik szaleje na skali. Efekt jest taki że w pewnych partiach beli reki nie można włożyć(tak jak do tej pory było) a w innych całą rękę, czy ktoś się spotkał z takim problemem?
    • Przez Xeon
      Witam,
      Przy prasowaniu sianokiszonki coś pokaszaniło mi się z aparatem od siatki. Mianowicie...
      1. uruchamiam owijanie, elektromagnes załącza się prawidłowo
      2. aparat zaczyna podawać siatkę
      3. bela złapie siatkę, puszczam przycisk na pilocie i trwa owijanie.
      4. tu zaczyna się problem... bo siatka owija się bez końca (nie włącza się nóż). Zapadka która przesuwa ku górze się po malutkiej rolce zatrzymuje się ok 1 cm poniżej górnej krawędzi rolki przez co nie spada i nie uruchamia noża (mam nadzieję że wystarczająco jasno napisałem). Zauważyłem, że gdy bela ciągnie siatkę rolka gumowa od podawania siatki nie obraca się ( i tu właśnie nie wiem czy tak też było wcześniej - wydaje mi się, że siatka powinna ją napędzać aż do zwolnienia blokady noża?).

Prośba o pomoc, bo prasa teraz pilnie potrzebna.

• Przez jankris
      Witam. Serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji na temat pras rolujących zmiennokomorowych Claas Variant 180 RC. Sam jestem posiadaczem takiej prasy i mogę podzielić się opiniami na jej temat, chętnie wysłucham także opinii innych użytkowników. Pozdrawiam
      Jankris
    • Przez koszos1
      Witam. Posiadam prasę Claas Variant 180 od 3 lat, do tego sezonu wszystko chodziło ok, a w tym sezonie wyjechałem na pole i prasa nie chce "sciskać" bel, zwija wszystko OK tylko snopki są miekkie, zamówiłem już elektryka i posprawdzał instalację i twierdzi że od strony elektrycznej wszystko jest ok, prasa chodzi normalnie tylko regulując siłę ścisku zakresem od 1-5 to nic nie daje, zegar od ciśnienia również niewiele wskazuje, podnosi się troszkę wskazówka i to wszystko, dodam tylko że w poprzednich sezonach jak zapełniała się komora to wskazówka zegara wychodziła z zielonego pola. macie może pomysł co to może być??