Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SeboRolnik

Belarus czy Mtz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matus951    5

Zależy jak stoisz z kasą :rolleyes: Masz na nowego, bierz nowego. Nie masz, to kupuj i remontuj.

Wiadomość z agroFakt.pl

Remo    10

no przecież że nowego lepiej ale to zależy od zasobności twojego portfela. ale jak chce ci się bawić z remontem i masz do tego zamiłowanie no to starego

Tak jak napisali Panowie wyżej. Co nowe to nowe, belarus przecież nie jest taki drogi, więc może lepiej zainwestować troche pieniędzy, jak brak to nawet można pożyczke czy od wujka pożyczyć. A ciągnik do remontu to bym nie kupował. Wiadomo, jedno naprawisz coś innego sie bedzie psuło i tak ciągle, chyba że wszystko wymienisz. Ale to już są olbrzymie koszta więc chyba lepiej się skusić na nowego.

piotrb14    187

pewnie że nowego, ponieważ nowe to nowe masz pewność że nikt go niekatował i jak go ktoś serwisował niewiadomo. kupisz nowego zalejesz dobrym olejem i wiesz co masz. poza tym nowe mają lepszy komfort i wydajniejsze materiały i podzespoły

aro321    16

na Twoim miejscu to nie pchałbym się w starego, bierz nowego bez zastanowienia

pawlus224    1476

Dokładnie ;)

jak Ja to mówie "ze starego nie zrobisz nowego " więc nawet gdybyś wyremontował uzywkę to napewno nie wytrzyma tyle co nówka . Po za tym na nowego masz gwarancję .

manik    34

Jeśli można mieć nówkę i jest kasa to po co pchać się w starego szrota...

Kamil1025    0

Witam.Ja sadze ze moze prawda bedziesz miał troche lepiej w nowym belarusie ale one są słabe znaczy ze bardzo sie psuja. Natomiast MTZ jest składany w rosji i jest to maszyna nie do zajechania wiem bo sam mam MTZ jeden problem w nich ze cieknie troche z hydrałuliki ale chociarz są do niego tanie częsci.

UrsusCzesio    304

A Belarus to gdzie składany? W Burkinafaso może? MTZ był robiony dla ścisłości w ZSRR Na terenie dzisiejszej Białorusi w Mińsku od początku fabryka jest tam

Kamil1025    0
Napisano (edytowany)

Ale częsci to już nie tylko ma z Białorusi a MTZ to ma wszystko u ruskich zrobione.

Edytowano przez Kamil1025

UrsusCzesio    304

Wszystko jest od podstaw robione w tej samej fabryce w Minsku chyba że jedyne co nie jest ruskie to hydraulika bosh

Kamil1025    0

Ale przyznaj że dobry MTZ nie do remontu z małą iloscia mtg dużej wytrzyma od belarusa

Ale przyznaj że dobry MTZ nie do remontu z małą iloscia mtg dużej wytrzyma od belarusa

gregorius    123

kurde nei rozumei Cie kamil mtz a belarus to jest jeden ..uj nie wiem o co chodzi mtz to minskij traktornyj zawod a ciagnik nazywa sie belarus mtz i koniec kropka ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.