Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
M4t3usz    30

Cześć wszystkim,

Czeka mnie w przeciagu 2 miesiecy zakup 15 macior. Zastanawiam się nad rasą NAIMA, prosiłbym wszystkich którzy je mają żeby powiedzieli onich coś np:

- macierzyństwo

- liczba sutków

- wasza średnia wyproszeń oraz odchowanych prosiąt

- jakościowo prosięta

- wasze zdanie

- z jakim knurem swatacie

Dlugi666    0

Witam, do mnie chyba przywozili 4 razy po 10 sztuk. Naima jest bardzo wymagająca co do paszy oraz profilaktykę. Ale kiedy sie zadba może z tego coś być.

W moim przypadku pierwsze dwa rzuty były OK. Lecz w następnych było juz tylko gorzej, znieśli mi na chlewnie choroby rożnego typu o których nie będę pisał. Ale odpowiadając na pytanie:

-nie które miały problem położyć się i dać pokarm prosiętom ( ale z dawaniem pokarmu też sobie poradziliśmy :D ) jeżeli chodzi o Mleko to wszystko w porządku było bo pokarm był. I na ogól są opiekuńcze. Rzadko się zdarzały przygniecenia przy młodych loszkach.

- w moim przypadku byłą to różna liczba ale za zwyczaj 16, zdarzały się nie czynne.

- wyproszeń nawet do 21. A odchowanych jak kto zadba, ale daje rade odchować pięknych 10-15 prosiaków

- myślę ze jakość była bardzo dobra, oczywiście na oko, bo mięsności nie mierzyliśmy

- knur to P-76, też przywoził nam Penarlan. którego polecam :)

Ja aktualnie odchodzę od NAIMY i chyba będę zasiedlał PBZ i WBP. Gdyż niema zbyt dobrych warunków które potrzebuje NAIMA

Mógłbyś nie stawiać spacji przed znakiem interpunkcyjnym?? Od używania wielkich liter też korona z głowy nie spadnie.

Edytowano przez andrzej2110

Wiadomość z agroFakt.pl

nhcr    4

Nie chce zakładać nowego tematu wiec pytam tu. Czy przy zapładnianiu lochy pbz x wbp knurem duroc, pietrain maga być różno kolorowe prosiaki czy tylko białe?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.