iwona

Ewidencja pasz (cross compliance)

Polecane posty

zenas    11

:blink: hej, wyluzujcie czym się przejmujecie, jak będą wam kazali liczyć ziarna zbóż to na pewno będziecie liczyć, jak każą przeliczyć ile sztuk jest buraków na waszym polu to policzycie, ci debile z agencji nie mają co robić i wymyślają kolejne idiotyzmy. A żeby się przyjęły muszą trafić na podatny grunt pełen cykorów. Miejcie choć trochę oleju w głowie te ulotki które tak wam narobiły strachu, to tak naprawdę dotyczą może parę procent rolników. A jeżeli już macie stracha to mędrcy z agencji swój cel osiągnęli ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Po pierwsze należy zrobić zgłoszenie do Powiatowego Lekarza Weterynarii że produkuje się pasze na własny użytek, w ewidencji pasz musi być: data, nazwa paszy, czy pojawiły się szkodniki w paszy, czy zbiór własny czy zakupiona, ile ton, przeznaczenie ( bezpośrednie skarmianie, domieszka paszy itp) Dodatkowo powinna być ewidencja zwalczania szkodników w miejscu składowania pasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

moi drodzy a co wpisujecie w tym swistku co jest schemat zywienia zwierzat w gospodarstwie??nie wiem co tam wpisac dodam ze lochy w cyklu zamknietym mam.aha i powiedzcie jak zorganizowac pomieszczenie na padle zwierzeta bo jakos ciezko mi cos wymyslic dodam ze izolatke mam. do czego jeszcze kontrola weterynaryjna moze sie przyczepic??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konji    0

moi drodzy a co wpisujecie w tym swistku co jest schemat zywienia zwierzat w gospodarstwie??nie wiem co tam wpisac dodam ze lochy w cyklu zamknietym mam.aha i powiedzcie jak zorganizowac pomieszczenie na padle zwierzeta bo jakos ciezko mi cos wymyslic dodam ze izolatke mam. do czego jeszcze kontrola weterynaryjna moze sie przyczepic??

 

 

Ad 1. usuń to co niepotrzebne bo to dla krów.

 

obraz1ml.jpg

 

Ad 2. Pomieszczenie tylko i wyłącznie na padlinę, oznakowane przed dostępem osób nieupoważnionych, inne niż paszarnia czy chlewnia. Padlina w metalowej najlepiej beczce, koniecznie zamykanej, oznakowanej jako "materiał szczególnego ryzyka" lub po prostu "PADLINA". Izolatka jest dla zwierząt chorych/podejrzanych o chorobę ale jeszcze żywych. Padłych zwierząt nie możesz przechowywać razem z żywymi

Edytowano przez konji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

to jest ewidencja pasz a ja potrzebuje schemat zywienia zwierza co to jest?? ewidencje juz sobie wypelnilem:) wiem ze nie moge miec zdycha z chorymi swinkami dlatego pytam jak by to przeskoczyc bo nie mam pomieszczenia na padle..


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konji    0

to jest ewidencja pasz a ja potrzebuje schemat zywienia zwierza co to jest?? ewidencje juz sobie wypelnilem:) wiem ze nie moge miec zdycha z chorymi swinkami dlatego pytam jak by to przeskoczyc bo nie mam pomieszczenia na padle..

schemat żywienia zwierząt nie jest kontrolowany przy kontrolach cross-comliance - jest rejestr paszy podawanej zwierzętom oraz rejestr paszy kupionej/sprzedanej do gospodarstwa.

Możesz sobie rozszerzyć o jedną kolumnę ewidencję pasz stosowanych w gospodarstwie, nazwać ją dawka i wtedy masz już pełny schemat.

Ale jeśli chcesz osobny rejestr prowadzić to proszę przykładowy schemat zywienia zwierząt:

obraz2uk.jpg

Można padłe trzymać z tyłu chlewni w metalowej beczce

Edytowano przez konji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

teraz mi pomogłeś dziekuje bardzo:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj