Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pep14

Ursus 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
pep14    1

Mam problem z niskim ciśnieniem powietrza w układzie pneumatycznym. Zauważyłem, że gdy ciś dojdzie do 0,5, czyli troszku mało żeby podpiąć przyczepy i żeby hamowały zawór znajdujący się pod progiem do którego dochodzi przewód ze zbiornika wypuszcza powietrze. Co można zaradzić ?

pep14    1

Nie bo miałem go wymontowanego i rozkręconego i wydaje się być wszystko ok. Przydałaby się dokładna budowa katalogowa takiego zaworu ma może ktoś coś takiego ?

Wiadomość z agroFakt.pl

samex69    31

Jest to zawór szybkiego odpowietrzania i kilka razy go rozbierałem więc znam ten problem.Czasami wystarczy rozebrać go i po przekręceniu gumowej membrany która jest wewnątrz , złożyć go z powrotem.Ja kilka razy tak robiłem aż w końcu kupiłem nową i mam spokój od dwóch lat.

pep14    1

No ja pytałem dzisiaj w sklepie ale nie mogę dostać tego. A czy u Ciebie od dołu tego zaworu oprócz małej dziurki przez którą ucieka powietrze jest jeszcze druga zaślepiona czymś, bo u mnie wypadła pewnie śrubka i muszę ją czymś zastąpić.

pep14    1

Samex69 miałbyś możliwość wykonania fotek tego zaworu od dołu, żebym mógł zobaczyć jak wygląda tam ta śruba ?

pep14    1

Od spodu tego zaworu mam dwa otwory jeden większy nagwintowany i obok niego mniejszy. Wydaje mi sie że ten większy nagwintowany był czymś zakończony, śrubą albo tzw. pstryczkiem wypuszczającym powietrze i nie jestem pewien co tam było.

Stachux    6

Ja żadnej śruby tam nie mam poprostu jak zaczyna tam puszczać powietrze że nie może sprężarka na pukać więcej niż 0.5 to wymontowuje go rozbieram i tam jest coś w stylu membrany obracą ją skręcam spowrotem i jest gites i wszystko działa jak powinno...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
    • Przez Sadownikx2
      Witam,mam problem ponieważ w moim Ursusie 2812 przestały działać hamulce (przy wożeniu piachu przyczepą 4tonową,ja nie woźiłem to nie wiem co się stało).
      Zdieliśmy koło,odkręciliśmu te dwie uparte śruby na śrubokręt (potrzebne one do czegoś) i okazało się,że bęben dobry,szczęki dobre(grubość okładziny 5.5mm),rozpieracz szczęk też.
      Złożyliśmy do kupy,podciągneliśmy na max hamulce i jakoś tam hamują ale dopiero jak się staje na pedały i zapiera o kierownice.
      Obecnie hamulce nie są podciągnięte na maxa bo szczęki tarły o bęben.
      Ma ktoś jakieś pomysły co się mogło popsuć?
    • Przez ciapekc328
      Od czego zacząć remąt ? Wie ktoś coś na ten temat
    • Przez volvo1150
      witam mam problem odnośnie hamulców na przyczepę ładnie hamuje ale gdy zaciągam ręczny po ok 2 min tłok powraca i nie trzyma moim zdaniem powinien trzymać cały czas powietrze jest bo zaciągnę 2 raz i to samo dodam że zawory wymieniałem jeden to pedał 2 od ręcznego ok 2 lata temu może coś źle wyregulowałem bo od początku tak jest
    • Przez Brykacz
      Problem polega na tym że jak hamulce są złączone to hamuje tylko lewy a jak je rozłączyłem i osobno sprawdzałem czy hamują to oba działały poprawnie, gdzie szukać rozwiązania problemu?