Skocz do zawartości
sylwek292

SKOŚNE BELKI

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Belki
sylwek292    0

Wychodzą mi belki krzywe skośne, skoksują się na lewa stronę, belka jest po lewo pusta prawie praktycznie pól tego co ma być a poprawo tak dobita ze aż sznurek pęka. Proszę o szybka odpowiedz. Pisze teraz temat ponieważ chce wyszykować maszynę na przyszły sezon a zarazem zagarażować na zimę :huh:

andrzej2110    529

Musisz wykręcić trochę gwintu na tym łączniku co trzyma nagarniacz. Ale to i tak trzeba ustawiać w pokosie. Na sucho to nie zobaczysz czy już masz efekt czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris82    4

może masz nierówno ustawione śruby od zgniotu albo za wolno jezdisz

nagarniacz można sprawdzic na sucho ustawiając prasę na znaki powinien być prosto

rafff24    26

śruby zgniotu.... jakby nie ustawiać to i tak za równomierne podawanie materiału odpowiada nagarniacz, zrób jak mówi Andrzej, po prostu nagarniacz musi podawać nieco dalej materiał,

robertbara    57

Dla mnie to nagarniacz widłowy źle ustawiony, albo daje za blisko albo za daleko, po za tym równe skręcenie na tylnych korbach od zgniotu, po za tym raczej nic.

antonio86    38

na 99 % widły nagarniacza do ustawienia!

Sróby nie mają raczej wpływu na to bo chciaż śróby są po bokach to docisk jest i tak na środku ;)

andrzej2110    529

docisk na sprężynach nie ma znaczenia na to czy belka jest prosta czy nie. Od tego jest regulacja nagarniacza. Prędkość jazdy będzie miała znaczenie na długość.

adamkubota9    0

Miałem to samo próbowałem wyregulować cięglem nagarniacza nic to nie dało przyczyną jest tępy nóż na tłoku i komorze prasowania naostrz nóż albo wymien na nowy i wszystko będzie ok :)

UrsusCzesio    304

Prędkościa też można to zniwelować. Bo jak ktos jedzie jak ostatnia piii a nagarnaicz będzie troche licho ustawiony no to nie dorzuci do ścianki a jakpojedziesz jak należy to obojętnie jak będzie ustawiony będą idealne :rolleyes: Wiem bo jak ojciec prasuje to powoli jeździ i są byle jakie a ja jak jade szybciej no to piękne snopyszki wychodzą :D

jozin    0

Ja wymieniłem łańcuch główny na nowy i było po problemie dokładnie się przyglądałem i w czasie gdy uderzał tłok łańcuch się luzował i widły miały taki skok dodam że skończyła się regulacja i nie dało się go napiąć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy