Polecane posty

edpawel    0

Witam chciałbym przełozyc alternator na druga strone silnika ,czy wtedy sprezarke mozna wyłaczyc to znaczy zdjac pasek zeby niepracowala??   :)

 

nobo chcialbym alternator przelozyc na lewa strone i odlaczyc sprezarke tylko zdjeciem paska bez przerobek , nobo wiem ze tam caly czas przewodem jest prowadzony olej na smarowanie sprezarki:P

 

nobo brat ma mf 255 po remoncie dwa lata i podczas remontu zmienial tulejki w sprezarce i po 2 latach znow trzeba nowe tulejki , ja chce w swoim odlaczyc sprezarke bo mi jest zbyteczna i niechce zeby potem musial w niej grzebac ,bo bratu padly tulejki i wałek korbowy sprezarki inaczej sie układał pod duzym cisnieniem w butli i sprzegielko (plasticzek) od alternatora pekał co pare godzin i musial odkrecic przewod od hamulcow zeby sprezarka niemioala duzego cisnienia do nabijania i jakos chodzi ale w zimie trzeba wymienic tulejki...  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

na pewno.tylko po co przekładać jak można gdzieś na pewno pasek krótszy założyć a jak nie będzie pasował to jest regulacja na alternatorze.do sprężarki można na pewno zrobić tak jak c-330 ze pasek się zakłada i w każdej chwili można zdjąć.tylko musisz przód zdjąć i kółko inne założyć-podwójne napędzające pasek na pewno jest np.do wspomagania.na pewno się da tak jak mówisz -dowód http://www.sadownictwo.com.pl/2841&&Jak-zrobic-wspomaganie-ciagnika niżej zdjęcia bede


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

W mf 255 alternator jest za sprezarka czyli naped alternatora jest zalezny od sprezarki , czyli alternator bym przelozyl na lewa strone silnika a sprezarke bym mógł sobie właczyc/wyłaczyc paskiem jak w c 330

ale czy moge poprostu odłaczyc sprezarke zdjeciem paska??? :)

 

Chodzi poprostu o przerobienie alternatora tak jak jest to rozwiązane w ursus3512 czyli z tym sobie poradze , ale czy moge odlaczyc sprezarke zdjeciem tylko paska??? :)

 

jak bende chciał ją wlaczyc wylaczyc to sobie pasek załoze/zdejme :)

 

hmm ale bende musial kupic nowa pompe wodna zeby bylo mioejsce na 2 paski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

poszukaj dobrego fachowca niech ci dorobi sprzegielko na kole od sprezarki. ja tak mam u siebie wygodne i nie musze sie bawic w zadne paski. niestety teraz nie mam jak zrobic zdjecia tego.dorboil mi to facet ktory kiedys pracowal w zakladach ktore robily czesci do ursosow i tam kiedys podobno takie cos robili wiec moze mozna to gdzies kupic.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W mf 255 alternator jest za sprezarka czyli naped alternatora jest zalezny od sprezarki , czyli alternator bym przelozyl na lewa strone silnika a sprezarke bym mógł sobie właczyc/wyłaczyc paskiem jak w c 330

ale czy moge poprostu odłaczyc sprezarke zdjeciem paska??? :)

 

Chodzi poprostu o przerobienie alternatora tak jak jest to rozwiązane w ursus3512 czyli z tym sobie poradze , ale czy moge odlaczyc sprezarke zdjeciem tylko paska??? :)

 

jak bende chciał ją wlaczyc wylaczyc to sobie pasek załoze/zdejme :)

 

hmm ale bende musial kupic nowa pompe wodna zeby bylo mioejsce na 2 paski :)

 

Ja mam sprężarkę odłączoną już kilka lat i jest ok. Spokojnie możesz założyć krótszy pasek. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/27190-ursus-3512/

 

Nie pompę a samo koło pasowe na pompę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

ok dzieki za odpowiec ,a alternator w 3512 jest chyba taki sam jak w 255 czyli pasowal by alternator do napinacza alternatora z 3512 czyli bym musiał tylko zmienic korek wlewu oleju z 3512, kupic napinacz alternatora i koło pasowe na alternator i nadciąc maske tak?? , przerobic pompe wodna na 2 paski :) a i dłuzsze kable do podłaczenia altka :) paski z 3512 powinny pasować B)

 

chyba tyle czy jescze cos ominołem????? :P

 

A propo tego koła pasowego to napewno moge załozyc koło na 2 paski, bo mi sie wydaje ze ta pompa co mam nie jest rozbieralna masz tak ze moge zmienic koło pasowe?? :) wolałbym zmienic tylko koło pasowe bo pompa niedawno zmieniana :) a moze ja mam jakis badziewny zamiennik pompy i jest nierozbieralna, musze to sprawdzic ;[

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ktoś już przekładał alternator w 255 na af.

 

Koło pasowe będzie pasować. Gdy wymieniałem pompę to w sklepie była tylko z pojedynczym kołem pasowym. Kupiłem i w domu przełożyłem koła.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Ja mam sprężarkę odłączoną już kilka lat i jest ok. Spokojnie możesz założyć krótszy pasek. http://www.agrofoto....190-ursus-3512/

 

Nie pompę a samo koło pasowe na pompę.

hmmmm najlepiej bendzie jak zrobie jak ty   :) ,  ze załoze dłuzszy pasek (niebende dodawał drugiego kola pasowego na pompe) przykrece alternator z lewej strony bez napinacza alternatora , załoze dłuzszy pasek jak na zdjęciu a napinanie paska wykozystam orginalny napinacz  ,tesz na zdj B) tylko zeby właczyc sprezarke bende musial zdemontowac krótki pasek i załozyc długi , jakos by było  ;[

 

 

A propo paska to chyba dostał bym w sklepie taki sam pasek tylko dłuzszy  co by mi obejmował koło z silnika  , pompe wody. alternator i napinacz ze sprezarki??:) bo w 3512  są 2 paski i niebenda pasowac bo jeden jest taki jak umnie a 2 jest kruciutki z pompy  do altka  :P

 

amoze zrobic wszystko jak w 3512 na 2 paski ??? i zmienic koło pasowe na pompie z 3512?? 

 

wsumie bym wolal na jednym pasku bo niej kosztowne , ale czy dostane taki sam pasek tylko o potrzebnej mi długosci  , bez problemu ??  :)

 

Ktoś już przekładał alternator w 255 na af.

 

Koło pasowe będzie pasować. Gdy wymieniałem pompę to w sklepie była tylko z pojedynczym kołem pasowym. Kupiłem i w domu przełożyłem koła.

 

czyli najlepiej bendzie jak zrobie wszystko tak jak w 3512 , wtedy paski benda z 3512 i niebendzie problemu z jednym paskiem :lol: 

 

 

dzięki za wszystko chyba juz czaje co mam jak zrobic , napewno bendzie lepiej jak teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawko    0

WITAM MAM PYTANIE . GDZIE MOZNA DOBRZE NAPRAWIC SPREZARKE DO MF255 BO TERAZ STOI W GARAZU I MAM CZAS NA TO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Przeciesz w okolicy musi byc jakis zakład co ci wymieni tulejki a tłok pierscienie i symeringi sam mozesz sobie wymienic:P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Witam

Dla zainteresowanych tani sposób na odłączenie sprężarki w MF255 przy użyciu tego samego alternatora http://www.agrinpol.pl/_img/_images/15515.jpg http://www.agrinpol.pl/_img/_images/15516.jpg


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Potrzebuje ustawić pompę wtryskową w MF690 1983r. Odebrałem pompę i wtryski od fachowca. Chcę ustawić prawidłowo pompę wtryskową ale nie mam pewności czy dobrze się do tego zabieram. Zaraz po świętach chce to zrobić. 
      Od początku. Kręcę kołem zamachowym, pojawiają mi się dwa znaki jeden po drugim, wnioskuję że to moment wtrysku, dalej kręcę mam jedną kreskę podejrzewam GMP 1 tłoka. Cofam do tych pierwszych dwóch znaków ale nie wiem na który ustawić. Bo jak ustawiam na drugim to w pompie nie mogę ustawić znaku C na koniec segera. Pompa była u dobrego fachowca. Może ja na zły znak ustawiam. Proszę o poradę czy ustawiać na tym pierwszym z tych dwóch czy na dym drugim z tych dwóch. Będę wdzięczny za podpowiedź jak ustawić koło zamachowe żeby potem ustawić pompę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj