Skocz do zawartości
Ryba

Zetor Forterra 9641 + T088

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Ryba    4

Otóż głównie chodzi mi o to czy moge pracować takim zestawem na zaczepie przesównym? Nie mam dolnego i boje sie że zaczep przesówny może pęknąć :mellow: Jak myślicie? Może ktoś już tak pracowal?

Chodzi ci o zaczep do przyczep a nie o zaczep rolniczy? T-088 jeśli dobrze pamiętam to wywiera nacisk na zaczep 18kN (wg katalogu) natomiast ten zaczep to ma chyba max 12kN więc raczej nie wytrzyma, a z całą pewnością rozklepie Ci dolny otwór na bolec. Ja do zeszłego roku zapinałem go do zaczepu rolniczego który był w zestawie. Jednak wyglądało to dość niepewnie więc w tym roku dorobiłem sobie całkiem nowy zaczep. Jak coś to mogę fotki jutro zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl

ReMeK8250    30

Da rade zapiąć i śmiało jeździć, ale ile by Ci to wytrzymało nie wiem jednak tak jak napisał @chłopa z mazur rozklepała by się dziura bo te ucho przy T-088 jest tak chu.... zrobione że zwykły bolec nie wejdzie,a druga sprawa jest taka że jak podniesiesz cięgna od tuza do samej góry to przy mocnym skręcie będą Ci o wałek wadzić. Jeździłem troche takim zestawem u wujka (rozrzutnik pożyczył) i zetor wtedy nie dawno przyszedł to było ze dwa lata temu jeszcze dobrze nie umiałem jeździć to po dziurach się czasami pędziło rozrzutnik skakał na tym zaczepie i nie pękł, jest do tej pory :P . Tylko może któryś z was by doradził czemu się nie chce przesuwać? Coś się zacieło w nim i ani drgnie dźwignia :blink:

Grzesiu95    7

Spróbuj Podbić cały zaczep jakims młotkiem od dołu, jednocześnie ciągnąc dźwignię, albo od góry.

Pewnie podczas jazdy się troche przekrzywił i zaklinował w tych prowadnicach, tez tak miałem, ale póścił, nasmarowałem wszystko i teraz śmiga.

Pozdro

ReMeK8250    30

A dzięki za rade @Grzesiu95 ale jak ostatnio byłem u wujka to kłopot już był rozwiązany. Pękła w nim jedna sprężynka podobno, jednak została wymieniona i już wszystko działa. :blink: Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?