Zaloguj się, aby obserwować  
ogrodnik70

Jednorzedówka mengle

Polecane posty

ogrodnik70    0

Witam chce zakupic jednorzedówke firmy mengle i mam pare pytan na ile obrotów wom musi chodzic na 520 czy 1040 i jaki ciagnik by se dał z nia rade np c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja posiadam Mengele MB280. Pracuje na 540 obrotach. W 3512 innych nie ma :lol: Zapycha?? Moja dobrze dmucha. Zapchać się może jak sie za szybko jedzie i ciągnik nie da rady żeby sieczkarnia przełkła QQ. Tne nią około 3 ha rocznie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Ogrodnik70 "A jaką ma to wydajność"

 

@Andrzej2110 "Tnę nią około 3 ha rocznie"

 

;) zarąbista wydajność :lol: (żart)

 

a jakie są u Was ceny koszenia sieczkarnią? z odwozem i bez odwozu?

 

Ja u siebie wynajmuję zestaw, ale pomagam kuzynowi wozić kuku jak on kosi swoją jednorzędówką, i szczerze mówiąc dużo minusów widzę tego: koszt paliwa, czas koszenia, i najważniejsze- niepogniecione ziarno.

Krowa potem w większości tego ziarna nie strawi, co mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam! Mamy od 8 lat MB210 i śmiało mogę polecić jako sieczkarnie do c-360 u nas właśnie przy takim ciągniku pracuje i to nie z konieczności właśnie taki ciągnik, ale to nie jest ważne. czytam tutaj,że słabo dmuchają, otóż nieprawda spokojnie dorzuci na koniec przyczepy ciągniętej za sieczkarnią, lub nawet po przedłużeniu dziobu rzuci na samozbierającą claas 330S. My kosimy nią 10-12 ha rocznie, przy dobrch warunkach 1,8 ha dziennie, oczywiście dzień jest pojęciem względnym. QQ jest pocięta naprawdę drobniutko, i ziarno przetracone. Brzmi to trochę utopijnie wiem, też się dziwie czasami,ale taką pracujemy i opisuje tutaj jej prawdziwe cechy jako użytkownik. Ciesze się, jeśli mogłem pomóc i przepraszam za długość posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A ta mb280 ma gniotownik. Bo jest okazja kupić taką za 4 tys. Noże to nowe chyba nie koszone na nich było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

U mnie pracuje Mengele mb290 z Zetorem proximą 6441 już 4 lata, w ciągu 12 godzin spokojnie wykosze 1ha QQ wcześniej to c360 kosiła i też dawała rade. Proximą na szybkiej skrzyni z oponami 16.9/30 śmigam 4 polową. kolega z sąsiedztwa ma polską jakąś to mtz82 nawet na WOM1000obr. męczy się strasznie...

Edytowano przez ziomal89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

12h kosisz jeden hektar??? :blink: 12h x 8l paliwa x 5,2zl/l= 500zl na skoszenie hektara to jest biznes jak u mnie biora 750 za skoszenie i zwiezienie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek20i19    2

witam! pilnie potrzebuje katolog części do sieczkarni mengele MB 280, jeśli ktoś ma prosze pszesłać na email radzio20i19@wp.pl, z góry dziekuję:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

jednorzedówka wg. mnie to sie nadaje na bierzace koszenie tzn. jesli juz sie skonczyła to nakosic przyczepe na dzien dopuki niewjedzie wiekrzy sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj