Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Mam John Deere 1130 i mam problem z wspomaganiem więc założyłem orbitrol LS i zawór priorytetowy danfos ols80 i ogólnie to działa ,tylko po jakimś czasie zaczyna się grzać zawór i orbitrol i zaczyna gorzej pracować. Potrzebuje porady kogoś kto ma jakieś doświadczenie z starymi John Deere 

Edytowane przez Arturoojd
Opublikowano (edytowane)

to tam był orbitrol LS i pompa tłoczkowa o zmiennej geometrii ? To naprawdę byli do przodu z techniką. 

 

Tam pewnie było jakieś servo, albo w ogóle nic? Nie rozumie dlaczego dałeś orbitrol LS i zawór priorytetowy... Jak już to bardziej pasowało dać zwykły dzielnik strumienia i zwykły najtanszy orbitrol jak ni ema osobnej pompy. Ot taki układ jak w bizonie, nawet ten sam dzielnik można dać, choć są lepsze nawet regulowane. 

Edytowane przez Dastan
Opublikowano

Cały problem jest taki że na wyjściu z pompy hydraulicznej jest stale ciśnienie 150 bar. Ciągle .ate stare John Deere tak mają zrobione i dlatego mi się ten zawór priorytetowy grzeje .a zrobiłem tak bo mi taki gościu doradził że to tak powinno być zrobione i to ma działać .owszem działa tylko się to grzeje i nie wiem co teraz zrobić żeby się to nie grzało albo jeszcze to przerobić tak żeby wszytko działalo w ciągniku..ostatnio się dowiedziałam od takiego mechanika ciągników że on wpiol w taki układ orbitrol szeregowo linii zasilania rozdzielacza .czyli jak było zasilanie do rozdzielacza to zasilił orbitrol i z wyjścia orbitrola co normalnie idzie do zbiornika zasilił właśnie ten rodzielacz do tura. Jak myślisz czy to zda egzamin .niby ten mechanik mówił że ma działać.dodam jeszcze że na tym zasilaniu rozdzielacza jest stale ciśnienie 150bar

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kamilost
      Panowie mam problem ciągnik ,deutz 8006 ciężko podnosi jak się za grzeje dodam że pompa nowa olej nowy uszczelniacz na tłoku również jak się za grzeje muszę gazować słyszę wtedy świst w okolicach rozdzielacza 
    • Przez gruber9
      Witam, potrzebuje porady odnośnie podnośnika w Ursusie C-328. Opadał momentalnie, więc założyłem nowy zestaw cylinder, tłok plus pierścienie metalowe. Ale nie pomogło to zbyt wiele, więc postawiłem na rozdzielacz. Rozdzielacz zewnętrzny nowy założony w maju na przewodach hydraulicznych z zatrzaskiem, sekcją pływającą. Pomogło trochę, bo z 30min ponad trzymał podnośnik zanim całkiem padł na ziemie, choć to i tak krótko, ale od pewnego czasu zauważyłem, że sytuacja jest taka jak na filmiku, podnoszę do góry, on sobie kilka cm opada od razu i zatrzymuje się i potem w kilkanaście minut siada na ziemie całkiem. Winny jest temu rozdzielacz, czy ten zestaw tłok cylinder pierścienie? Żałuje, że nie założyłem od razu z gumowymi pierścieniami, bo piszą, że na nim i kilka dni bez drgnięcia trzyma wręcz podnośnik, ale chce się upewnić, czy wina jest po stronie rozdzielacza, czy po stronie cylindra. Ktoś podpowie?
      Link do filmu:  
       
    • Przez fendt614
      Witam czy przy źle wpiętych złączach można rozerwać pompę hydrauliczna, tym bardziej jest bezpośrednio rozdzielacz nieco wpięty od pompy ,czy raczej ktoś grzebał przy zaworze bezpieczeństwa , jak teraz rozgryźć gdIe jest przyczyna, sam rozdzielacz jest wpięty od pompy pod P1  puzniej wyjście z t1 na plecak czyli drugi rozdzielać a T2 wolny spływ w skrzynię tak mi doradzali i tuleja ciśnieniowa jest w t1 ,




    • Przez igor730
      Witam, 
      Mam problem z C328. Dokładałem rozdzielacz zewnetrzny, zasilanie do zlacza P wziete z oryginalnego rozdzielacza pod siedzieniem gorne zlacze a powort T do boku rozdzielacza pod siedzeniem. Wczesniej te 2 wyjscia na rodzielaczu pod siedzeniem byly połączone.
      Po skreceniu wszystkiego chcialem sprawdzic czy dziala podnoszenie i opuszczanie tuza z orygionalnego rozdzielacza. Podosnik podniósł sie do gory ale jest problem z opuszczeniem. Poczatkowo myslalem ze jest problem z podlaczeniem rozdzielacza zewnetrznego ale w akcie desperacji zdemontowalem wszystko i polaczylem rurka ktora byla wczesniej i podnosnik dalej nie opuszcza sie. 
      Idac dalej zdemontowalem calkowicie rozdzielacz pod siedzeniem bo myslalem ze moze w nim sie cos przytkalo myslac ze grawitacyjnie opadnie i olej wycieknie na obudowe skrzyni, ale nie dalej podnosnik jest podniesiony.
      Generalnie ciagnik stoi wiekszosc czasu a jak juz jezdzi to glownie z przyczepa, podnosnik nie wiem kiedy byl uzywany ostatnio ale wiem ze pracowal normalnie jak juz byl uzyway ale teraz bez problemu sie podnosl i tam zostal.
      Cos sie ewidentnie zacielo bo mozna skskac po blece i dalej sztywno stoi, czy jest mozliwosc ze podnisl sie za wysoko i cos wyskoczylo z jakiegos prowadzenia? mial ktos taki problem?  
    • Przez Stanisław73401
      Witam, mam Zetora 7340 Turbo Eco 
      Od kilku dni nie mogę roozwiązać problemu z hydrauliką. Wymieniona pompa, tłoczysko, cylinder i zawór bezpieczeństwa przy cylindrze
      Wxześniejsze objawy były naturalne maszyna przy niskich obratach lekko opadał przez porysowany cylinder zaś w okresie kilku dni po rozgrzaniu silnika wgl nie chce podnieść, złącza działają ale też słabo. Widać podczas podnoszenia że stara się podnieść lecz nie idzie.
      przestawianie dźwigni od ustawień czujnika przy cięgle też nic nie daje.
      bardzo proszę o pomoc 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v