Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 minuty temu, damianek2019 napisał(a):

A mi w tym przedziale według cennika 2,25 jak to możliwe 

Za maj 2,35 ilość prawie 12 tysięcy litrów. 

Opublikowano (edytowane)
7 godzin temu, robert1226 napisał(a):

Podobno ceny produktów nabiałowych w maju podrożały o 9% jakoś tego w skupie nie widać .

Podobno to słowo klucz 😜 sprawdź na https://polskarolna.pl/ekonomia-przetworstwa-mleka,13,48,1,48.html

Proszę zweryfikuj swoje "podobno" haha

Pomogę Ci to zanalizowac. Na 1kg sera trzeba 10 litrów mleka. Więc cenę kg sera dzielisz przez 10 i masz spieniężenie 1litra mleka - około 15% koszty I masz cenę jaka możesz zapłacić przy produkcji sera. 

Z 21litrow mleka wyprodukujesz 1kg masla i 1.9kg odtłuszczonego.  Dodajesz powyższe do siebie dzielisz przez 21 i masz spieniężenie 1l na maśle i proszku. No musisz również oddać te 15% na koszty. Realnie koszty działalności spółdzielni to 25-30% ale w tym wyliczeniu aż tyle nie odejmujesz 

Edytowane przez grzesiu
  • Like 1
Opublikowano

A po cholerę mam weryfikować jak mamy na forum zwykłego pożeracza twarogu który może to zrobi .

Usłyszałem o tym w telewizji i napisałem prawdopodobnie by ktoś taki jak ty temu poświadczyć lub temu zaprzeczyć .

Opublikowano
36 minut temu, robert1226 napisał(a):

A po cholerę mam weryfikować jak mamy na forum zwykłego pożeracza twarogu który może to zrobi .

Usłyszałem o tym w telewizji i napisałem prawdopodobnie by ktoś taki jak ty temu poświadczyć lub temu zaprzeczyć .

Ale Ty trudny jesteś. Pamiętaj nikt za Ciebie nic nie zrobi. Wyłącz telewizję!

  • Like 1
Opublikowano
8 godzin temu, ubogiwladek napisał(a):

Ryczałt? Tez mam tyle ale za niecałe 30 tys. Tylko vat 5%

Tak ryczałt. 

7 godzin temu, damianek2019 napisał(a):

Pow.10 tys.2.25 ryczałt przy 30 twoich 2.35 relne primo trochę chyba podkręca 

Nic nie podkręcam tylko tyle na fakturze jest. 🤷‍♂️

Opublikowano
9 godzin temu, grzesiu napisał(a):

Ale Ty trudny jesteś. Pamiętaj nikt za Ciebie nic nie zrobi. Wyłącz telewizję!

Ja trudny , a jakbyś na siebie popatrzył podobno nie masz z mlekiem czy mleczarnią nic wspólnego a siedzisz na forum i się mądrzysz . 

Opublikowano
W dniu 11.06.2025 o 15:17, zapracowany123 napisał(a):

Takisobierolnik z takimi litrami to na pewno wzięli by Cię do większości mleczarni i byś miał 30-40 gr więcej

Właśnie szukamy nowej mleczarni, nie ma co się dawać wykorzystywać 

2 minuty temu, Takisobierolnik napisał(a):

Właśnie szukamy nowej mleczarni, nie ma co się dawać wykorzystywać mlekpol oferuje mi 2.42 netto tylko że za daleko do mnie mają 

 

Opublikowano

To są normalne ceny.

Prasoowijarka 45 z nożami 40 bez noży folia usługobiorcy 

A słyszałem o stawkach 60 Ziko bez folii🙆🏻‍♂️

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v