Skocz do zawartości

Jaką nową prasę rolującą


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A to jednak o pasową chodzi , to ze swojej strony mogę ci polecić kunh lub deutz fahr bo to jest to samo tylko kolorem się różnią,  a prasa jest super do wszystkiego i ma wydajność dużą  także można nią pogonić. 

Opublikowano

Mam deutz fahr  560 na ful wypasie awari praktycznie żadnej były dwa łożyska wymieniane , ale to zapobiegawczo i w tym roku po 22 tys bel były łańcuchy wymienione (ale tylko dlatego żeby kół zębatych nie niszczyły nie były mocno zużyte) .

Opublikowano
Dnia 6.09.2024 o 20:25, robert1226 napisał:

A to jednak o pasową chodzi , to ze swojej strony mogę ci polecić kunh lub deutz fahr bo to jest to samo tylko kolorem się różnią,  a prasa jest super do wszystkiego i ma wydajność dużą  także można nią pogonić. 

Co ta za marka kunh? Jakieś azjatyckie rzemiosło?

Opublikowano

ale żeś dowalił sobie do pieca 🤣🤣🤣

12 godzin temu, robert1226 napisał:

Mądry wie a głupiemu to można i poprawnie napisać to i tak będzie greka udawał. 

Zwykła literówka nie zwróciłem uwagi .

 

Opublikowano

Jak prasa pasowa, to Kverneland ;) Chociaż słyszałem, że nowsze modele z "Plusem" mają słabsze podbieracze niż poprzednie. Moja co prawda prawie nic nie zrobiła, ale póki co odpukać ponad 8 tys bel bezawaryjnie. Model 6716 SC-14N. Super rozwiązana wymiana siatki, łyka wszystko, ogólnie bardzo prosta, wydajna prasa. Ponad 100 bel 120cm na godzinę to nie jest problem

Opublikowano
Piotrek5060YouYube napisał:

Jak prasa pasowa, to Kverneland ;) Chociaż słyszałem, że nowsze modele z "Plusem" mają słabsze podbieracze niż poprzednie. Moja co prawda prawie nic nie zrobiła, ale póki co odpukać ponad 8 tys bel bezawaryjnie. Model 6716 SC-14N. Super rozwiązana wymiana siatki, łyka wszystko, ogólnie bardzo prosta, wydajna prasa. Ponad 100 bel 120cm na godzinę to nie jest problem

Ile km do niej podpinasz?

Opublikowano

Piotrek5060YouYube napisał:

Pierwszy rok ciągałem ją NH 106 koni, od 3 lat już T6.160. Mniejszy czuł, że żyje przy niej ale dawał radę, T6 mam tempomat na 1470 obr/min na silniku i nie czuje tej prasy.

U mnie będzie case 5150 chodził to myślę że da radę, trzeba będzie przejechać po dealerach obejrzeć

Opublikowano

zamierzam właśnie kupić prasę i nie wiem co wybrać walcową czy pasową bo obecnie po walcowej mogę wrzucić do paszowozu 3 bele jedna po drugiej i nie ma problemu ale obawiam się  że po pasówce bele są lepiej ukręcone i dobite więc trzeba by dawać więcej czasu zanim wzuci się kolejną belę a co wy o tym myślicie? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Belarus820
      Witam
       
      Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.
       
      Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
      Z góry dzięki.
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!
    • Przez Franciszek_Gajewski
      Witam
      Aktualnie jestem w trakcie robienia modelu prasy feraboli ff55h, jeżeli ktoś takową prasę posiada, prosiłbym bym o pare fajnych fotek pod prostym kątem, i z ukrytych zakamarków, z góry dziękuję :)
    • Przez solo65
      Witam. Tak jak w temacie, szukam prasy rolującej do 75 km. Prasa głównie będzie prasowała siano i słomę. Budżet ok 15tys zł.
      Pasówka czy łańcuchowa? Polska czy zagraniczna? 
    • Przez mateo30
      Cześć w prasie Krone KR 160 mini stop można jakoś ustawić żeby bele były bardziej zbite ? 
      W sianie bele są jak skała a w słomie trochę luźne są. 
      Czy jest jakaś możliwość bardziej zbitych ? 
      Wolniej jeździć ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v