Skocz do zawartości

Ceny bydła 2024


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 godziny temu, mat22889 napisał:

Jakie stado byście polecili żeby trzymać? Herefordy są dobre? Chodzi o dobre, łatwe wycielenia. Może krowy herefoda a byk jakiś inny? LM z pewnością najlepsze jak do sprzedaży ale trzymać to to czasem strach 😬 czy jeszcze coś innego byscie polecili? 

Ile masz pastwisk przy domu ? 

Opublikowano

Jeden gospodarz nie chce czekać ze sprzedażą bydła na statek - bo nie wiadomo, kiedy dokładnie to będzie, to ma uzgodnioną cenę z ubojnią i odbiór na wtorek 13,50 netto za byki, a 13,20 za jałówki LM.

Opublikowano
15 godzin temu, mat22889 napisał:

Jakie stado byście polecili żeby trzymać? Herefordy są dobre? Chodzi o dobre, łatwe wycielenia. Może krowy herefoda a byk jakiś inny? LM z pewnością najlepsze jak do sprzedaży ale trzymać to to czasem strach 😬 czy jeszcze coś innego byscie polecili? 

Jak w systemie eksywnym to rasy najlepsze to angus i hereford mało wymagają 

Opublikowano
57 minut temu, chudy123 napisał:

Jeden gospodarz nie chce czekać ze sprzedażą bydła na statek - bo nie wiadomo, kiedy dokładnie to będzie, to ma uzgodnioną cenę z ubojnią i odbiór na wtorek 13,50 netto za byki, a 13,20 za jałówki LM.

Jaka ubojnia?

Opublikowano
14 godzin temu, tomaszmab1 napisał:

Ile masz pastwisk przy domu ? 

W tej chwili jest koło 100 krów i tak są dokarmiane ale to taka mieszanka że szkoda trzymać dlatego powoli są likwidowane i planowane jest wpuszczenie tam jakiś rasowych krów. Jak na pastwisku spisują się charolaize?   

Opublikowano (edytowane)

Ja mam czystorasowe Herefordy i czyste LM .. o Charolaise nic nie wiem z własnego doświadczenia po za tym że po nowym roku właśnie chce kupić rozplodnika CH i wyprzeć LM . 

Edytowane przez tomaszmab1
Opublikowano
Dnia 29.02.2024 o 08:03, DANDYS napisał:

a ktos daje wysłodki toffi cielka takim powyzej 3 msc ? do tego srut i siano ?

bo kupny tmr za drogo wychodzi , a swojego nie mam czym zrobic 

2 miesięczne dostawały i nic się nie działo a żarły jak głupie 😁

Opublikowano
11 minut temu, soltys48 napisał:

U niektórych i niektórzy 

Nieoficjalnie więcej 

Przed chwilą, Miłypan napisał:

Nieoficjalnie więcej 

Świąteczne zakupy 

Opublikowano (edytowane)
5 godzin temu, mat22889 napisał:

Ale masz krowy herefoda i byk też ? Masz dwa osobne stada? Tzn osobno chodzą herefordy a osobno LM? 

Mam dwa stada pod oceną PZHiPBM ale było tak ,że co dwa trzy lata chodził z nimi LM a teraz akurat już drugi rok chodzi Hereford .. więc raz miałem czysty LM i mieszance LmxHh a teraz mam czysty Hh i mieszance HhxLM i zauważyłem że fajnie wygląda też taka mieszanka że Ojciec Hereford a matka LM .. miałem na początku koncepcje trzymać dwa stada oddzielnie ale w praktyce jest za dużo zachodu z tym . Ale najlepiej zdecyduj się na jedną rasę .. 

Edytowane przez tomaszmab1
Opublikowano
58 minut temu, Miłypan napisał:

Jeszcze trochę potem dopłaty i bydła mniej więcej tylko w górę 

To potwierdzone info ?

Wszyscy chyba czekają na ten okres dopłat 🐂🐂

Opublikowano (edytowane)

W czasie dopłat zawsze był lekki + bo dużo bydła czekało później wysyp i cena jeb 

Właśnie jak długo te podwyżki będą i ile max realnie za hf 

Edytowane przez damianos95
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez yacenty
      Cześć wszystkim!
      Kontynuujemy serię wątków na nowy rok. Tym razem temat, który wymaga trzymania ręki na pulsie – ceny prosiąt w 2026 roku.
      Wszyscy wiemy, jak chwiejny potrafi być ten rynek i jak mocno zależy od sytuacji za granicą (Dania/Niemcy) oraz stref ASF w Polsce. Abyśmy mieli jasny obraz sytuacji na starcie roku, otwieram dyskusję o aktualnych stawkach za warchlaki.
      Proszę o dzielenie się informacjami zarówno o towarze krajowym, jak i imporcie. Aby uniknąć nieporozumień, bardzo proszę o precyzowanie parametrów według poniższego wzoru:
      Województwo/Rejon:
      Pochodzenie (Kraj/Import):
      Waga:
      Cena (netto/brutto):
      Ilość (detal/hurt):
      Dodatkowe uwagi (genetyka, terminy płatności):
      Jak oceniacie opłacalność wstawień na początku 2026? Czy w Waszych okolicach widać większe zainteresowanie zakupem, czy raczej postoje?
      Tradycyjnie przypominam o zachowaniu kultury dyskusji. Wymieniajmy się wiedzą, a nie wyzwiskami.
      Dobrego roku i stabilnych cen!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v