arturo007

odżywki na pszenżyto

Polecane posty

superfarmer02    3607

Mocznik i siarczan magnezu. Gotówce z reguły mają najwięcej azotu więc jak masz jakieś niedobory to lepiej oddzielnie kupić poszczególne składniki i samemu mieszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5528

Tak jak wyżej, plus do tego jakaś odzywka typowo mikroelementowa, np.Yara Superba Micromix lub coś podobnego z innej firmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WItam xd

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    82
Dnia 2.03.2023 o 22:04, RoadRunner2 napisał:

Witam
Mam do was pytanie chciałem udowodnić ojcu że poprzez dokarmianie dolistne mogę zwiększyć plon ale on uważa ze pryskaniem nic nie zwojuje i mamy zakład że o 4 ha zboża dbam tylko ja i później porównamy plon. A wiec od początku pszenżyto rośnie po życie bo mam tylko uprawę zbożową na jesień nie było niczym zasilane a że czuć w powietrzu że idzie wiosna to trzeba się za to zabrać w moim gospodarstwie zawsze był stosowany nawóz granulowany (polifoska) w dawce gdzieś 250-300 kg na ha i na tym się kończyło(Plon w zeszłym roku na życie 5,5t z ha). Po naprawdę delikatnym zainteresowaniu się tematem dokarmiania zbóż znalazłem informacje że można dokarmiać dolistnie mocznikiem+siarczan+mikroelementy tylko kompletenie nie wiem jak i kiedy się za to zabrać. Czekam na wasze opinie i opisy jak robicie to w swoich gospodarstwach 

Kilka dni po pierwszej grzybówce (około BBCH31) leci siarczan 3kg/ha, Mocznik 5kg, 1kg mieszanki mikroelementowej (Fe 7%, Mn 3%, i inne mikro po około 1-2%), do tego żeby wzmocnić idzie 0,7kg Manganu EDTA (15% Mn) i bor płynny 0,2L ( stężenie150g/L). 

W drugim zabiegu usuwam bor, dorzucam miedź EDTA (15%) 0,5kg, i cynku EDTA 0,3kg.

W trzecim nie daję już manganu osobno. Daję 2 kg mieszanki mikroelementowej i 1kg miedzi EDTA.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj