Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zastanawiam się coraz częściej nad przejściem na uprawę bezorkową, sieję głównie zboża. Pytanie: czy ten system sprawdza się u Was? Jakie wady i zalety widzicie? A może jak ja, macie wątpliwości? Często słyszę o gryzoniach, że bez pługa ani rusz, ale może ktoś ma inne doświadczenia? Do tego na jakie maszyny na rynku warto zwrócić uwagę? Z góry dziękuję grupowiczom za odpowiedzi

Opublikowano
13 minut temu, tarantino napisał:

Zastanawiam się coraz częściej nad przejściem na uprawę bezorkową, sieję głównie zboża. Pytanie: czy ten system sprawdza się u Was? Jakie wady i zalety widzicie? A może jak ja, macie wątpliwości? Często słyszę o gryzoniach, że bez pługa ani rusz, ale może ktoś ma inne doświadczenia? Do tego na jakie maszyny na rynku warto zwrócić uwagę? Z góry dziękuję grupowiczom za odpowiedzi

opłacalność zmiany uprawy zależy od rodzaju gleby, sprzętu  i czasu jakim dysponujesz. Nie wszędzie będzię lepiej

Opublikowano

na raz to ciężki temat bo jednak samosiewy trzeba skasować najlepiej po żniwach przelecieć czymś typu gruber talerzówka a później czymś głębiej tylko siewnik talerzowy bo będzie się zapychać ,problem jest z resztkami pożniwnymi jak jest tego dużo to ciężko zasiać i gleba szybko się  przesusza ,jak to powiedzieć nie trzyma wilgoci bo resztki pożniwne robią warstwę napowietrzoną .musisz sam popróbować   u mnie jak były suchy rok chyba dwa lata temu  to wschody były gorsze w zeszłym roku było w miarę myślę że porządny siewnik to podstawa ,drugą rzeczą jest siew pasowy ale tu musisz mieć specjalny agregat z siewnikiem 

Opublikowano

U mnie niektórzy lecą pszenicę po rzepaku bez gruberow, czy agregatów ścierniskowych. Sama ciężka, talerzowa ciagana brona. Z rzepakiem podczas suszy gorzej go wygląda. Jednak jest to ciekawa opcja. Bambry na okolicy już mało co oraja

Opublikowano

Też zauważyłem w swoich okolicach, że niektórzy stosują taki system na swoich polach, ale nie chcą za bardzo dzielić się opiniami. Wiem, że ten system na raz to średnio się opłaca, myślę o dłuższej perspektywie. Ciekawi mnie lepsza wilgotność gleby, ale też wpływ na system korzeniowy. 

Co do uprawy pasowej - jakieś maszyny polecacie?

Opublikowano
16 godzin temu, Badwolf napisał:

U mnie niektórzy lecą pszenicę po rzepaku bez gruberow, czy agregatów ścierniskowych. Sama ciężka, talerzowa ciagana brona. Z rzepakiem podczas suszy gorzej go wygląda. Jednak jest to ciekawa opcja. Bambry na okolicy już mało co oraja

Też tak zasiałem i 2-mce deszczu nie było po siewie i pszenica źle wzeszła i ci co orali to wschody super. Poprzednie lata też tak siałem ale padało i było dobrze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez dobromir377
      Jak napełniacie hale zbożem?
    • Przez JUSTA001
      Ile facelia I ostropest na hektar siać?
    • Przez Paweł1998
      Mam problem z zestawem uprawowo siewny firmy agro masz, robi rowy za kołami siewnika i pole fatalnie wygląda. Pomoże ktoś co może być nie tak, albo podpowie bo sam miał taki problem. Podsylam zdjęcia do wglądu 


    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v