Claaspytanie

Obroty wałka 750 na min

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam takie pytanie czy gdy włączę obroty wałka 750 na minutę przy rozrzutniku to nie trzeba będzie tyle gazować tylko nie wiem czy ciągnik nie będzie miał za ciężko co o tym sądzicie

Alchemik    186
Napisano (edytowany)

Chyba szklana kula jest potrzebna. 

Nie napisał kolega jaki ciągnik, czy maszyna, to nikt nie porówna ze swojego doświadczenia do swojego zestawu.  Nie wiadomo też, czy upakowane jest dużo.

Najłatwiej i najpewniej, poprostu musi kolega w praktyce wypróbować sam...

Edytowano przez Alchemik
  • Haha 2

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel656    139

Ja u siebie z rozrzutnikiem pracuję na 540e czyli tak jakby 750 i jest ok

• Thanks 1

miwigos    1573
Napisano (edytowany)

Ustaw na  750 ,tylko nie przekraczaj na wałku 540 , bo rozsypą się wałki w rozrzutniku i sprawdż czy ma dosyć mocy, wnormalnych warunkach na pewno będzie OK 

Edytowano przez miwigos
  • Thanks 1

igor10246    314

szklana kula szklaną kulą, ale do puki nie włączysz to się nie przekonasz, ja mam ihc955 i z 5cio tonowym rozrusznikiem jeżdżę na biegu wałka 1000 i wychodzi ok 500-600 obrotów na wałki przy 1200 obr na silniku i bez problemu sobie radzi, dzisiejsze ciągniki są stworzone żeby pracować przy 1600-2000 obr i pewnie twój też będzie dawał radę, do puki nie spróbujesz to się nie przekonasz, bo warunki są bardzo różne 

• Thanks 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez firepunch
      witam
      mam do dyspozycji podobny rozrzutnik jak na zdjeciu
      czy poradzi on sobie z rozladunkiem ziemi (chodzi mi o sam przesów w tyl, bez rozrzucania tymi obrotowymi łapami)
      zmiemia bedzie wczesniej potraktowana glebogryzarką
      potrzebuje zalozyc duzy trawnik i chcialem rownomiernie rozwiezc nową ziemie po calej dzialce
      niestety nie mam jak sprawdzic tego w praktyce, rozrzutnik mam do dyspozycji ale jest w odległej lokazlizacji (do pozyczenia)

• Przez Agrojohn
      Witam . Mam dylemat który rozrzutnik wybrać La campagne ec12  cze deguillaume acd140 ? Ogólnie które są bardziej żywotne i mniej awaryjne? 
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
    • Przez DawidSpec
      Tak jak w temacie kupię Warfama N 218 okolice Małopolska.
    • Przez DawidSpec
      Witam czy zetor 7245 da se radę z rozrzutnik warfama n 218??
      Jakie są wymiary skrzyni??
      Długość z zaczepem??
      Wysokość z burtami??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj