Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zetor6340

Kilka nurtujacych pytań

Polecane posty

zetor6340    1

Witam wszystkich i pozdrawiam !

Do rzeczy, otóz od kilku dni jestem [czy szczesliwym to sie okaze] posiadaczem ciagnika Ursus 1201. Traktor wpadl do naszego gospodarstwa po bardzo atrakcyjnej cenie i plan jest taki by go odpicowac i sprzedac. Ciagnik jest w stanie calkiem niezlym. Silnik jest od ZTS i bardzo przyjemnie gada, nie cieknie i co najlepsze nie kopci, dymek jedynie przy ostrej przegazowce .Do naprawy mam wodzik od walka i blacharke{najstarsza generacja maski i kabiny]. I mysle by zalozyc mu naped....tyle ze o kosztach tej imprezy nic nie wiem ...Ba nawet nie mam pojecia gdzie to kupic . Z blacharka sie uporalem ...firma mi zrobi wszystko a my bedziemy lakierowac .....Zakladal ktos z was ten naped juz ? gdzie to moge dostac ? co potrzebuje? jak zalozyc?

ursus1634    1

Ja osobiscie chciałem założyć do Ursusa 1222 ale sie wstrzymałem i kupiłem 1634.Jak sie rozglądaliśmy za napędami to używane kosztowały ok 12000zł. nie jestem pewien ale chyba jeszcze skrzynie przełożyć albo idzie coś dopasować tak słyszałem.

zetor6340    1

Co do skrzyni to ta jest gotowa na przyjece napedu :( Odkrecam klapke wyjscia i tryby sa . oczywiscie 1634 lepszy ale ten moj 1201 kosztowal tyle co zdezylowana c360 wiec wiesz....12 tys ....troche sporo Ale to sama os z walem ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

za 14 czy 15 tys są w telegazecie cale przednie napędy lącznie z blotnikami.

na allegro ktos sprzedaje szostkę bez przedniego ale ma namiary na przedni napęd za 5-6 tysięcy

zts    1

Nie radzę kupować tanich i starych przednich napędów, chyba że ktoś chce dołożyć do tych 5-7 tyś kolejne tyle. Założenie nowego przodka kosztuje około 25 tyś. Warto już przestawić się na orbitrol w takim wypadku. :(

zts    1

Tak jak w każdym przednim moście z czasem części się zużywają, zależy to od stopnia zużycia. Widziałem 4 takie przednie napędy powyjmowane z ciągników, właściciele pozmieniali na te z blokadą hydrauliczną, w każdym z nich potrzebny już był remont. Być może są w lepszym stanie, gdy zmienia ktoś oś bo ciągnik będzie służył w transporcie. To już trzeba dobrze oglądać :(

Turbina    9

ja zakładałem 3 lata temu i kosztowało mnie to 10 000zł z lekkim remontem,sterowanie na orbitrol tyle że bez blokady

Ps: to że masz koło zębate to nie znaczy że będzie wszystko wszystko grało,bo skąd wiesz jakie tam było przełożenie?

zetor6340    1

heh racja .....ale z kolami mniejszy problem jaki ten naped kupiles ? co w nim poprawiales ?

Turbina    9

zamieściłem ogłoszenie w anonsach że kupie napęd,no i odezwał się jeden koleś.napęd był kompletny z kołami wałem,przystawką ,siłownikiem i nawet orbitrol dało.wymieniłem tylko uszczelniacze i obudowę zwolnicy planetarnej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować