luki987654321

Wóz paszowy Fimaks

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam, czy ktoś miał styczność z wozem paszowym poziomym marki fimaks i zechciałby się podzielić opinią? Bo w porównaniu do innych cena jest bardzo atrakcyjna

sebe1033    317

Mam mały 4 m3 , szału nie ma cena adekwatna do jakości i wykonania ...  Hmm przekładnia źle dobrana trzeba kombinować mniejszymi obrotami bo nie daje rady "startowej dawki" rozmieszać , potem już idzie . Bo to jeśli się ładuje ładowarką jakby tak ładować ręcznie to problemu nie ma ...

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    317

4 m3 wcale do balota nie podchodzi , raz wrzuciłem balota 130 to wywalałem ... 😫, za mały po prostu zaklinował się ledwo co wał go dotykał . Balot idzie ale musisz go na widłach roztrząsać (ładowarki czy tura) nad paszowozem , a najlepiej przeciąć na pół . Mówię o 4 m3 i jednym na dole poziomym wale.

Wada jest taka że pierwsze 200 kg ma problem rozmieszać  bo jakoś się klinuje , jak juz rozmiesza te 200 kg dalej walisz ile chcesz i nie ma problemu , tyle że  przekładnia za szybka bo na normalnym wom -540 7211 nie daje rady (na początku te do 200 kg bo potem już idzie) ale jak dałem większy ciągnik to zerwało klina 😖.

Teraz najlepiej to chodzi z 7211 ale przez biegi (tak jak w 360) 1 i idzie bo powoli się kręci i nie zapycha te pierwsze 200 kg .

A jaką chcesz pojemność ?

sebe1033    317

Mają 4 potem 6 m 3 , ale ja mówię o jednym poziomym ślimaku na dnie i dwóch dodatkowych na górze do połowy . 

Oba modele to są chyba takie same skrzynia dłuższa w większym może szersza , 

Szczeże odradzam , niedorobiona to maszyna na wzór zachodnich ale nie tak jak trzeba , jak mówiłem "rozruch " ciężko do tych 200 kg potem już idzie , żeby nie to to lux maszyna , bo ładnie miesza i tnie .

Mam wagę dopłata 5 tyś , sterowanie elektryczne znów 5 tyś dopłaty , a cały jak chcesz to poszukam ile kosztował .

Co innego modele z dwoma ślimakami na dnie szersza skrzynia tylko czy lepiej przekłądnia dobrana ? 

A taki 4 m3 ledwo mi starcza na 20 sztuk krów na dzień bo nie mogę go zapełnić w 100 % tylko tak z 70 % musi być luz bo się na tyle zawiesza i nie rozmiesza , tak ok kukurydza i sianokiszonka wchodzi 800-900 kg , 

A moze mój chcesz 😁

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin06
      Witam, użytkuje może ktoś z forum paszowóz firmy Belair drakkar? 
      Planuje coś kupić z używanych, ale nie wiem jak z dostępnością do części. Głównie tryby gdyby przekładnia siadła. 
    • Przez PrzemekWysocki
      Witam, jak opuścić co przerobić aby opuścić o 10cm wóz paszowy, pomóżcie Panowie  
    • Przez witek
      witam zastanawiam sie nad zakupem wozu paszowego firmy metal-fach T-659/1 co o nim sadzicie??
      Parametry techniczne:
      T-659/1
      Pojemność (m3)
      9

Zapotrzebowanie na moc (KM)
      60

Wymiary gabarytowe:
      Długość A (mm)
      5480

Szerokość C (mm)
      2500

Wysokość B (mm)
      2490

Masa (kg)
      3950
    • Przez Bercik01
      Sprzedam wóz paszowy sgariboldi samojezdny 13m3. Nie potrzebuje ciągnika przez co jest krótszy i zwrotniejszy. Wstawione nowe dno, nowy ślimak, nowy łańcuch. Pracował jako zastępczy, ostatni czas nie używany. Bardzo dobry stan . Noże w dobrym stanie. Wóz po przeglądzie w pełni sprawny, przygotowany do pracy. Sprawna waga. Silnik John Deera. Zapewniamy serwis i części zamienne. W ofercie inne wozy paszowe. Zapraszam do kontakt
      Cena 39tyś do obejrzenia Ostrzeszów woj. wielkopolskie,

• Przez kuba__7
      Witam, w wycinaku strautmann hudrofox hp3 piły chodzą, ale ramka tnąca dochodzi do pryzmy, wchodzi w nią tylko kawałek (jakieś 20cm) i się zatrzymuje. Nie posuwa się dalej do dołu. Miał ktoś taki przypadek? Do wymiany kostka rozdzielająca czy uszczelniacze na tym dużym siłowniku?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj