Piotr.W

claas arion błąd Id 76A1h

Polecane posty

Piotr.W    0

Id 76A1h

Błąd podnośnika EHR  w ciągniku claas arion brak reakcji na sterowanie podnośnikiem po restarcie ciągnika i opuszczeniu maszyny i przejechaniu kilku metrów błąd wyskakuje brak reakcji na sterowanie wewnątrz i na błotnikach. Po przeprowadzeniu kalibracji EHR podnośnik na postoju działa podnosi i opuszcza próba 10 krotna podnoszenia i opuszczania nie wyskakuje błąd dopiero po ruszeniu z maszyną opuszczoną w ziemię błąd wyskakuje i podnośnik jest zablokowany. 

Tłumaczenie błędu:

Błąd na selektorze tylnego trybu podnoszenia.

Podnoszenie jest zablokowane.

Korzystanie z elementów sterujących zewnętrznych

Sprawdzić:

-panel sterowania podnoszenia (v22)

-moduł podnoszący REH (A58)

Bardzo proszę was o pomoc jestem uziemiony...

Dawid1146    6

Jaki to arion? Błąd elektrozaworu opuszczania sprawdź okablowanie i samą cewkę.

Piotr.W    0
Napisano (edytowany)

arion 520 hexaschift z 2009 roku. Sprawdzałem awaryjne podnoszenie i opuszczanie. Jak wciskam palcem mocno ten elektrozawór od podnoszenia to podnośnik słychać jak chce podnieść ale nie daje rady dźwignąć ciężkiej maszyny. Ciekawe bo z kabiny i błotników po restarcie dźwiga bez problemu. 

Elektro zawór od opuszczania wciskam i bez problemu opuszcza.

Okablowanie przy cewkach góra, dół wizualnie jest jak nowe nic tam nie jest naruszone np: zerwany czy coś w ten sposób.

Aktualnie zmieniam olej i filtry w przekładni zobaczę  czy pomoże.

Wymiana oleju i filtrów nie pomogła. Serwis znów zarobi. Teraz już wiem że drugi ciągnik jest potrzebny w takiej sytuacji.

Edytowano przez Piotr.W

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukasz222
      Witam jaka może być przyczyna gdy opuszczam heder to obroty na młocarni spadają maszyna claas senator
    • Przez Kwiatek12
      Ostatnio pisałem o klimatyzacji i mam jeszcze jedno pytanie o co może chodzić ostatnio zauważyłem że sprezarka od klimy co chwile się włącza i wyłącza o co może chodzić? Klima szczelna i niedawno nabita
    • Przez Armag
      Szukam ustalenia przyczyny błędów w Aronie 630 z 2009r.
      - 7777h
      - 7776h
      - 7754h
      - 7F08h

Jakby miał ktoś instrukcji obsługi i wrzucił zdjęcie kodów opisanych byłby.m wdzięczny bo nie dostałem tak owej z ciągnikiem używanym
    • Przez Kwiatek12
      Witam mam pytanie odnośnie klimatyzacji w class ares. Mam go pol roku ostatnio zmieniłem filtry kabinowe i nabilem klimę wszystko szczelne ale wydaje mi się ze słabo chłodzi. Co może być przyczyną?
    • Przez KrysAgro
      Witam wszystkich, wie ktoś może jak przestawić godzinę na wyświetlaczu w ciągniku Claas Axion 850 2012rok Z góry dzięki 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj