Skocz do zawartości
Thomi

E512 Grzanie się silnika ..

Polecane posty

Thomi    0

Witam,

Podczas pracy silnik się grzeje, chłodnica jest po regeneracji, nowa pompa wodna a nadal temperatura jest zbyt wysoka, może ktoś mi podpowiedzieć przyczynę?

maqlek    6

Najprawdopodobniej, woda gdzieś nie płynie, tylko stoi:D Więc nie ma odpowiedniej wymiany ciepła. płukałeś może to wszystko?

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomi    0

Najprawdopodobniej, woda gdzieś nie płynie, tylko stoi:D Więc nie ma odpowiedniej wymiany ciepła. płukałeś może to wszystko?

chłodnica i pompa tak, jednak silnik nie był płukany.

A co do termostatu to go nie ma

zorzyk2    50

Naciąg paska jest właściwy? W silniku jest chłodnica oleju, jeśli tak, to może jest zakręcony zawór.

Thomi    0

, to może jest zakręcony zawór.

Gdzie powinien być ten zawór ? W układzie nic takiego nie widać.

Naciąg jest okey

zorzyk2    50

Niech się wypowiedzą posiadacze tych kombajnów. Wg mojej wiedzy chłodnica oleju jest w misie olejowej, wobec czego od układu chłodzenia powinien iść przewód do misy olejowej, a na nim zawór.

rafff24    26

jeśli termostat wyciągnięty... to może być nie właściwy przepływ cieczy bo nic go nie reguluje... może się grzać, taki mój typ

wertus    0

To wina chłodnicy u nas też tak było, dopiero wymiana na nową dała pozytywny rezultat. Teraz temp łapie jak strasznie zakurzona jest chłodnica. Starą chłodnicę dobiliśmy przy zmianie silnika, silnik nie był płukany i wszystko poszło na chłodnicę :D

mateusz3547    0

koledzy ja mam e512 i tesz nie mam termostatu jak go kupiłem ja mam 2 rady dla ciebie 1 jest taka ze masz chłodnice zabrudzona zaklejona albo a druga to jest taka ze moze być czujnik od chłodzenia zepsuty albo sprwadz se zegar od temperatury czy jest dobry moze być zepsuty

Thomi    0

Raczej będziemy wymieniać chłodnicę, macie może namiary na dobre używane chłodnice ? Jeżeli tak proszę o kontakt przez forum lub pod tel: 517 116 520

PrzemoO    8

505857445 spróbuj tam

spotkałem też się z chłodnicą od sieczkarni w 512,jest ona wyższa poza tym mocowania ma takie same

heniek87    0

z tego co trochę się orientuję to jeżeli jest wyjęty termostat to należało by zatkać przewód od małego obiegu (chłodnica -pompa-chłodnica) a zostawić otwarty tylko obieg chłodnica-pompa-silnik-chłodnica

Martin79    0

Czesc wszystkim .
Mam forszaja e514 i mam problem z temperatura cieczy chlodzacej,nie chodzi mi wskaźnik. Gdzie mam w ogóle szukac samego czujnika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damian987
      Witam mam pytanie odnośnie Forshritta 323a jak przerobić lewarek skrzyni biegów, bo słyszałem że się da założyć z 303. Ktoś coś wie na ten temat?
    • Przez maciek
      Witam , chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto zbiera kukurydzę na ziarno fortschritem , moglibyscie opisać swoje odczucia jak sie tym pracuje w kukurydzy , jak sie ustawia kombajn , jak się przystosowuje,jaka wydajność itp
    • Przez PiotrekMTZ
      Czy do młocki rzepaku E-514 potrzebna jest przystawka zwalniająca obroty młocarni? Czy da się bez niej młócić rzepak "odpinając po prostu klepisko"? Czy kombajn bez przystawki zwalniającej "śrutuje ziarno"?
      Ta przystawka zwalniająca kosztuje 1500zł a handlarz mówi że bez tego nie mam co rzepaku młócić :rolleyes:
      I jeszcze jedno :blink: Czy opłaca się kupić cały heder ze stołem do rzepaku (bez kosy bocznej)za 5000zł?
      Czekam na odpowiedzi
    • Przez kopokop
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez andrejus
      W jaki sposób gasicie silnik? u mnie poprzedni właściciel sznurek który trzeba pociągnąć żeby silnik zgasł.
      Czy fabrycznie tak to było? Nie powinno być jak w bizonie lub po przekręceniu kluczyka gaśnie silnik?

Jak to u was wygląda?