Rolnik7753

Deutz Agrotron problem ze wskazówkami

Polecane posty

Rolnik7753    0

Witam mam taki problem w moim df agrotronie 4.95 otóż wariują mi wskazówki, od paliwa i od temperatury. Po uruchomieniu ciągnika wskazówka od paliwa pokazuje prawidłową ilość paliwa w zbiorniku ale po jakimś czasie opada do zera. Wskazówka od temperatury rośnie na Maximum przy włączonych światłach po wyłączeniu wraca do normy, również przy przełączeniu pół biegów wzrasta . Alternator po naprawie daje prawidłowe napięcie, kable całe , masa za siedzeniem wyczyszczona. Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie w instalacji punktów masowych jest kilka także pod licznikiem  przejrzyj wszystkie kable kostki...


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7753    0

A gdyby zimne luty na licznikach byly powodem mogłoby się właśnie tak robić ? Podświetlenie liczników przy wyłącznych światłach lekko mruga tak jakby napięcie nie było stałe . Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedno po dłuższej jeździe jak włączę światła ciągnik na biegu jałowym zaczynam spadać z obrotów prawie gaśnie po wyłączeniu wraca do normy .

Edytowano przez Rolnik7753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Rolnik7753 napisał:

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedno po dłuższej jeździe jak włączę światła ciągnik na biegu jałowym zaczynam spadać z obrotów prawie gaśnie po wyłączeniu wraca do normy .

to jet dość niepokojące jaki to dokładnie ciągnik ?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Miałem podobnie🤔 jak zapalałem światła to ciągnik potrafił zgasnąć. Raz doszło do tego że zgasł i nie szło odpalić nic nie reagował. Szukałem w przekaźnikach, bezpiecznikach i nic. Sprawdziłem wszystkie połączenia masowe i też nic. Przyczyną była słabo łącząca klema😠 Od czasu ogarnięcia nie ma żadnych wariacji przy zapalaniu czy też gaszeniu świateł. Co prawda czasami wskaźnik paliwa źle pokazuje ale to chyba częsta przypadłość.

Edytowano przez velFoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7753    0

Dzięki za odpowiedź, klemy nie sprawdzałem dzisiaj się tym zajmę . Z tym wskaźnikiem paliwa masz tak że przed uruchomieniem ciągnika pokazuje prawidłową ilość paliwa a po pewnym czasie opada do zera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Z paliwem to mam tak czasami że po uruchomieniu pokazuje max, po kilku minutach pokazuje tyle ile powinno być (chyba), a potrafi i zaraz na zero spaść. Różnie z tym bywa. Gdzieś oglądałem że podobno jak zwarcie jest na amortyzacji osi czy coś to wskaźnik szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lub jest uszkodzony pływak lubią się wycierać


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj