Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam
Mam pytanie

We wrzesniu skladalem mr i w tym czasie mialem juz przepisane gospodarstwo i posiadalem tez zwierzenta czy dostane dofinansowanie czy nie bo z tego roprzondzenianic nie rozumiem. Prosze odpowiec

Opublikowano (edytowane)

Dziś byłem w agencji. Miła pani sprawdzająca mój wniosek powiedziała że próg obniżony do 12p, do tego szybko zmiany robić bo po 20 ma być lista. Ktoś to może potwierdzić?

to jest wszystko ciekaw bo po 20 to znaczy od poniedziałku  a drugie pytanie ona ci powiedział 12 do tego naboru 

Edytowane przez maniek20
Opublikowano

Dziś byłem w agencji. Miła pani sprawdzająca mój wniosek powiedziała że próg obniżony do 12p, do tego szybko zmiany robić bo po 20 ma być lista. Ktoś to może potwierdzić?

Próg 12 pkt nie jest dla obecnego naboru tylko dla przyszłych. Niech te darmozjady zapoznają się z rozporządzeniem nowym, a nie wprowadzają ludzi w błąd. 

Opublikowano (edytowane)

Co do listy to też słyszałem że jeszcze kilka dni, o tym pisałem wcześniej. A jeszcze mi się przypomniało że podobno po wydaniu decyzji resztę obsługi mają przejąć OR. Kolego adam993 jeśli przekroczyłeś 15 punktów i masz gospodarstwo krócej jak 18 miesięcy to dostaniesz. ARIMR chciało obniżenia punktów dla wszystkich nawet napisali pismo w tej sprawie do ministerstwa. Ale rezultatu nie przyniosło i dalej mamy 15.

Edytowane przez waldii1
Opublikowano

Jak dla mnie to jest jeden wielki burdel i co BP to inna interpretacja przepisów. Ludzie zrobią zmiany a tu wyjdzie że nadal jest 15 punktów i nikt za to nie odpowie że wprowadzili rolnika w błąd.

 

Opublikowano (edytowane)

Ale jak ktoś nie łapał 15 punktów to nie chciał składać i pchać się w koszty bo po co. Ja też można powiedzieć że przypadkiem się dowiedziałem że są plany żeby kierujący składali i się udało złożyć.

Edytowane przez Zygmunt1991
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez radekrolnik
      Właśnie podpisaliśmy umowę czy nie będzie z tym całym PROW żadnych problemów ?
       
      czy ktoś z was budował oborę na PROW ?
    • Przez MartineZ
      Witam. Szukałem tego tematu ale przyznam szczerze, że przeglądanie 48 stron skłoniło mnie do podjęcia ryzyka narażenia się adminowi Wracając do tematu... wiem, że były kiedyś takie dofinansowania ale szerzej nigdy nic o nich nie przeczytałem. Dzisiaj znalazłem jedynie kilka informacji, z których wynikało, że dopłatami objęte są poszczególne województwa w różnych latach. Do tego konieczne próbki gleby i potem decyzja czy dopłata będzie przyznana czy nie. Do Was pytania: czy taki program jest realizowany,bądź już się skończył lub też dalej wszyscy czekają na decyzje? jakie terminy składania wniosków?
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez Mat
      Witam.
       
      Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.
       
       
      Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.
       
      A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?
      Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?
      Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.
       
       
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
      Pozdrawiam
    • Przez Kryniak
      Witam, otoz chcialbym sie dowiedziec czegos na temat dofinansowan dla firm. Moze na nieodpowiednie forum trafilem, ale licze, ze czegos sie dowiem. Chce kupic ciagnik w przedziale mocy od 115-145 km, ma byc to nowy i najlepiej troche sprzetu do niego. Pare lat temu staralem sie tez o ciagnik na dofinansowanie, ale nie wyszlo, bo mam za malo ziemi- 20 ha i kupilem nowego za gotowke, ale nie do uprawy mi ten ciagnik. Traktor bylby glownie na uslugach, mam dwie firmy budowlane i tam wlasnie ten traktor by mial miejsce, pracowalby z przyczepa. Powiedzcie mi, gdzie moge sie udac by dostac jakies dofinansowanie do nowego ciagnika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v