Dylu91

Problem z podnośnikiem ursus 5314

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dylu91    0

Witam, Panowie mam taki problem w ursusie 5314 otóż oralem pole i w pewnym momenie nie moglem podnieść pluga przelaczalem te wajchy w kazde strone i nic zero reakcji podniosłem plug na pasie zjechalem do domu i teraz nieda sie go opuścić, zgasilem silnik spuścilem olej z siłowników wspomagajacych i opadl i teraz jak go zapale poruszam wajchami to idzie do góry i tak zostaję. Gdzie szukać przyczyny?, mam ten traktor od niedawna jeszcze go nie ogarniam. Pozdrawiam

Edytowano przez Dylu91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Problem jest w rozdzielaczu i musisz zrzucić plecak. 

Który rocznik Ursusa?

Poruszaj jeszcze dźwignię od szybkości reakcji bo mogło się coś zaciąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
1 godzinę temu, Dylu91 napisał:

Rocznik 98, kolego a w którym miejscu jest ta wajcha od reakcji? 

Koło miarki a cięgiełko od dżwigni ci nie spadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

miarka w tym ciągniku jest z tyłu koło wieszaków, a ta wajcha z tego co pamiętam jest z prawej strony nad blokadą mechanizmu różnicowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dziwne bo w moim 5314 miarka była z tyłu, a w 3512 jest tak jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylu91    0

Wlasnie ja to miejsce gdzie ma byc ta regulacja nad wajchą od blokady mam puste tak jakby ktoś coś juz tam kombinował, jest może tutaj jakis majster z małopolski,(okolice Bochni) co by to ogarnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodoła    69

Zawór na pompie zacięty.są opiłki w oleju ??

Edytowano przez Stodoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38

Mnie się podobna sytuacja przydarzyła w moim MF i jak się okazało spadło zabezpieczenie na zaworze oscylatora , najgorsze bo raczej bez rozpołowienia nie dostaniesz się do niego bo jest on pod pompa od podnosnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylu91    0

Dzis zlałem olej i na korku troche opiłków było a olej sie świeci czyli pewnie pompa już do wymiany jak to najlepiej sprawdzić? W sobotę mam zamiar sie za to zabrać wiec prosze o porady.z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, Dylu91 napisał:

Dzis zlałem olej i na korku troche opiłków było a olej sie świeci czyli pewnie pompa już do wymiany jak to najlepiej sprawdzić? W sobotę mam zamiar sie za to zabrać wiec prosze o porady.z góry dziękuję

Olej świeży zalałeś ale filtr to już trudno było wykręcić i sprawdzić w jakim jest stanie .😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeloch    7

Najpierw sprawdż  zawór pod siedzeniem ten od wyboru. Moż to być jego wina. Masz dzwignie szybkiego sterowania w nim czy tradycyjnie? Czy działa  hydraulika zewnętrzna?

Edytowano przez szpeloch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylu91    0

Witam jeszcze raz, mam taki problem znowu z Ursusem otwórz nie działa mi hydraulika zewnetrzna obie pompy są założone nowe podnośnik działa, czy ktoś moglby mi opisać mniej wiecej schemat działania albo ma jakis schemat co gdzie z czym ma byc spięte czy jest gdzies dodatkowe zalanczanie hydrauliki, mam ten ciagnik od niedawna i same problemy z nim.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Masz podwójną pompę tzw tandem, wspomaganie + hydraulika zewnętrzna

Pompę trzeba załączyć takim kręćkiem do tyłu

 

IMG_20210227_185922.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylu91    0

Tak wiem pompa jest włączona jak odkrecilem rurke to olej leci tylko nie ma cisnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj