janek12314

prasa vikon rv 1601 hydraulika

Polecane posty

janek12314    0

wymieniałem olej w układzie i nie trzyma sie wajcha od hydrauliki sama tylko musze ja trzymać reka podczas podnoszenia tylnej klapy nie wiem czy może uklad zapowietrzony jeśli tak to jak go odpowietrzyć. z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tommar
      Witam.
      Mam problem z prasą Vicon RV 1901 z 2004r. Posiadam ją od 4 sezonów.
       Kłopoty rozpoczęły się pod koniec ubiegłego sezonu i trwają do dnia dzisiejszego.
      Problem objawia się tym, że podczas owijania,prowadnice aparatu wiażacnie działają w trybie zaprogramowanym.
      Po ukształtowaniu beli, uruchamiam program do owijania. Prowadnica otwiera się do maksymalnego położenia i wraca praktycznie jednostajną prędkością. Nie daje tyle sznurka ile ma zaprogramowane. 
      Jest tak że prowadnica się zamknie i odetnie sznurek, a sterownik (infobale) pokazuje jeszcze przez kilka sekund że proces owijania nadal trwa.
      Podejrzewam że może to być związane z czujnikiem położenia aparatu wiążącego, ale nie wiem dokładnie jak go sprawdzić.
      Próbowałem go czyścić. Ogólnie brudu w nim zbytnio nie było.
      Problem ten nie występuje cały czas.
      Np udało mi się zrobić ok 50 bel bez problemu . Po zakończeniu pracy, prasą stała ok 3 dni do następnego belkowania i problem wystąpił ponownie.
      Zaznaczę że pracowałem nawet z odłączonym czujnikiem aparatu wiążącego i skutki były identyczne - kilka,kilkanaście bel zrobiło idealnie według programu a po pewny czasie znów zaczęło fixowac.
      Najprościej byłoby by zacząć od nowego czujnika położenia aparatu wiążącego, no ale skoro prasa nie wiedzi różnicy, czy jest on podłączony czy nie, to czy na 100% będzie to jego wina? 
      Przepraszam za być może chaotyczne opisanie sytuacji, ale chciałem zawrzeć jak najwięcej informacji o problemie w tym poście.
      z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam Tomek 
       
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
    • Przez Krzysiz
      Witam, tak jak w tytule, problem jest z prasa vicon 1901, na sterowniku jest ustawione zgniot na 200bar i nie zgniata, drugi problem to na sterowniku wielkość beli da się ustawić tylko ustawieniem od miękkiego rdzenia, miał ktoś podobne problemy? Gdzie zacząć szukać? Taka już kupiłem.
    • Przez Mati6200
      Witam. Czy znajdę gdzieś nóż do ucinania siatki prasa vicon 1901. Zdjęcie załączone w załączniku 

    • Przez luki987654321
      witam mam problem z centralnym smarowaniem w prasie deutz-fahr rb 4.60 (odpowiednik vicon rv 1601) a mianowicie smarowanie działa z lewej strony prasy (na tej stronie jest także pompka od centralnego smarowania) a na prawą stronę już nie podaje oleju na łańcuchy. w czym może być problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj