Pstrąg

Hamulce dwuobwodowe

Polecane posty

Pstrąg    5

Witam,

Czy da sie podpiąć rozrzutnik z hamulcami jednoobwodowymi do ciągnika z hamulcami dwuobwodowymi? 

Andrz_    90
Napisano (edytowany)

No właśnie w tę stronę to się nie da 😐   ale zazwyczaj przy dwóch obwodach jest montowany dodatkowo jeden  u Ciebie nie ma ?

Edytowano przez Andrz_

Pstrąg    5

No właśnie nie ma. Słyszałem ze można wymienić zawór w przyczepie na Hz-4. Słyszałeś o tym?

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrz_    90

Tak jest to do zrobienia jest na forum podobny temat z foto instrukcją

Kamilo1888    39

jesli wymienisz zawór w rozrzutnik u to wiadomka ze bedzie dzialac :D sa takie uniwersalne jedno i dwuobwodowe po 140 zl ;)

Pstrąg    5
41 minut temu, Kamilo1888 napisał:

jesli wymienisz zawór w rozrzutnik u to wiadomka ze bedzie dzialac :D sa takie uniwersalne jedno i dwuobwodowe po 140 zl ;)

A wiesz jak one sie nazywają?

gregory81    74

A nie lepiej dołożyć do ciągnika dodatkowy zawór zwany ,,kapustą" i będziesz miał 1 + 2 obwodowe

gregory81    74

Dołożyć ,,kapustę'' to nic trudnego. Dwa trójniki trochę przewodu, gniazdo jednoobwodowe i wszystko. Odnoście kosztów to Ci nie powiem bo nie wiem ile kosztuje zawór do przyczepy.

gregory81    74

Dokładnie to. Jednym trójnikiem wpinasz się w przewód który prowadzi do gniazda czerwonego i lecisz przewodem  w ,,kapustę'' z numerem 1. Kolejny trójnik wpinasz w przewód żółty i przewodem lecisz do ,,kapusty'' z numerem 4. Wyjście 2 w ,,kapuście" zostaje na gniazdo jednoobwodowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ktos93
      Witam.
      Moze mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi z hamulcami w ursusie 1224. Mianowice rok temu robilem remont hamlucow wszystkie czesci nowe tarcze sprezynki cylinderki i wszystko było okey przez rok az do dzisiaj;/ wciskam pedał hamulca a ciągnik wgl nie reaguje nawet na włączonej spręzarce nic nie hamuje ;/ moze ktos pomoc gdzie szulac przyczyny ;/
    • Przez Piter1992
      Witam chcialbym zalorzyc pneumatyke do ursusa 914 tylko nie bardzo wiem gdzie mozna dostac wiekszosc potrzebnych czesci, moze ktos z was juz to kiedys robil i wie gdzie mozna dostac te czesci i jaka jest mniej wiecej cena zamontowania pneumatyki?
    • Przez Pawel30
      Witam
      Chciałbym zamontować w swoim ursusie C385 dodatkowy dwuobwodowy układ pneumatyczny do sterowania hamulcami dwuobwodowymi przyczep .Jakie będą mi potrzebne do tego urządzenia, ciągnik posiada tylko jednoobwodowy układ pneumatyczny , i jak ewentualnie można podłączyć się pod ten układ dodatkowym dwuobwodowym układem. Wiem że będą do tego celu potrzebne dwie końcówki szybko złączy pneumatyczne czerwona i żółta.Jak to wszystko podłączyć żeby działało, czy będzie potrzebny dodatkowy zawór hamulcowy jak przy układzie jednoobwodowym.
    • Przez Krzychu_912235
      :)Witam moze mi ktos pomoze i powie jak sie wymienia klocki??? ??? i co trzeba zrobic aby wymienic czy trzeba sciagac koło ...dziekuje i pozdrawiam wszytskich
    • Przez binek
      Dziwne rzeczy zaczęły się dziać tuż przed mrozami, mianowicie znikł nożny i w tym samym czasie ręczny zrobił się jakiś luźny. Dzisiaj przy oględzinach zauważyłem że z prawego cylinderka wycieka płyn, więc założyłem nową uszczelkę na tłoczek. Niestety to nic nie pomogło ponieważ płyn wypycha tłoczek z cylinderka, wygłąda to tak jakby nie było przejścia za cylinderkiem a ciśnienie po prostu wypcha tłoczek na zewnątrz. Moje pytanie gdzie może tkwić usterka? Może miał już ktoś do czynienia z takimi cudami.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj