News
Maciek2830

Renault 110 14 opada podnośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maciek2830    0

Witam w moim reno 110.14 nie trzyma podnośnik chce zabrać się za naprawe rozdzilacza i moje pytanie jaki jest najlepszy sposób na wyjęcie podnosnika (kaczki). Czy zdjąć podloge w kabinie ? Czy może lepiej podnieść troche kabine?

mariusz(ZDUN)    293

Już ty lepiej rozdzielacza nie naprawiaj tylko sobie uszczelniacz na tłoku wymień ...

• Like 1

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Maciek2830    0
no już troche czytałem o tym i mniej kosztowna sprawa to właśnie ten uszczelniacz jak nie pomoże to trzeba zregenerować rozdzielacz

Wiadomość z agroFakt.pl

radek833    0
Dnia 21.03.2020 o 15:20, Maciek2830 napisał:

no już troche czytałem o tym i mniej kosztowna sprawa to właśnie ten uszczelniacz jak nie pomoże to trzeba zregenerować rozdzielacz

A tak wogóle jak będziesz wymieniał uszczelniacz na tłoku podnośnika  to jeszcze wyciągnij cylinder i wymień pod cylindrem oring uszczelniający bo jeśli go nie wymienisz to dalej będzie Ci opadał i będziesz rozbierał jeszcze raz 

radek833    0

Jak już zdjąłeś plecak to cylinder wyciągasz bez problemu do góry razem z tłokiem a na dole zostaje podstawa na której siedzi ten oring.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mich89
      Znajomy ma starą Renault model 751.4 rocznik coś koło 1981. Ogólnie ciągnik głównie pracuje z turem i ma go x lat. Ostatnio podłączył opryskiwacz i po włączeniu WOMu strasznie zaczęła rzęzić w okolicy sprzęgła. Na pusto bez niczego i załączeniu wałka jest cisza, pod jakimkolwiek obciążeniem hałas. Jakby jakieś łożysko padło. Spotkał się ktoś z takim problem bo przeszukałem forum, ale nic na ten temat nie znalazłem, a zadeklarowałem mu się pomóc bo starszy facet. 
    • Przez kubakar117
      Witam . Szukam posiadaczy renault atles jakieś opinie na temat skrzyni silnika itp wady/zalety
    • Przez Rychu332
      Renówka cała mechaniczna kupiona niedawno trochę porobiła w polu i pasowało by ogarnąć to co wyszło w trakcie tzn jest kilka problemów:
      1 - na zimnym oleju podnośnik podnosi znośnie chociaż mógłby szybciej, wspomaganie działa wzorowo ale gdy się rozgrzeje trzeba ostro gazować by podnieść (np. agregat bomet 3,8m) i wspomaganie zaczyna gorzej działać, trzeba dawać gazu by się lekko kręciło a gdy trzymam kierownicę do oporu np. w lewo to powoli zaczyna puszczać i zmieniać swoją pozycje ( koła do oporu w lewo trzymam kierownicę do oporu i zaczyna puszczać i dalej się obracać) w tym tyg zacznę od zmierzenia ciśnienia manometrem chyba że macie inne propozycje
      2. Na zdjęciu poniżej dolna część dźwigni od biegów (od zakresów to samo) NR1 jest po prostu wybita i luźno lata przez co jest duży luz na dźwigni biegów, jakiś sposób na usztywnienie tego pomijając wymianę na nowe? NR2 poci się z pod tego elementu zaznaczonego na zdjęciu (tak samo jak od zakresów czy rewersu) jest tam jakiś uszczelniacz? ewentualnie jak sobie z tym poradzić

3. Obrotomierz-licznik motogodzin oczywiście stary po latach odmówił posłuszeństwa nowy jest nie do dostania, sprawny używany tak samo. W temacie sprzed kilku lat na AF ktoś
      opisywał jak dokładał jakiś uniwersalny z allegro niestety linki powygasały, robił ktoś z was taką rzeźbę i chciałby się podzielić?
      Wskaźnik temperatury w raz z czujnikiem zaadaptowałem z jakiegoś zetora, coś takiego jak na zdjęciu poniżej, trzyma cały czas troszkę za początkiem czerwonego pola ale można się przynajmniej zorientować czy trzyma temp żeby nie przegrzać

4. Hamulce po hamowaniu nie odbijają i trzymają koło przez jakiś czas, coś się zastało czy może pompka trzyma ciśnienie? niedługo będę to rozbierał ale może macie jakieś cenne wskazówki

• Przez emsi1903
      Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie
    • Przez kacpermtz820
      witam mam problem z hydrauliką w renault ceres 345x. Szarpie kierownica przy skręcaniu, ładowacz przy podnoszeniu i podnośnik, najbardziej na zimnym. Świeżo wymieniłem olej total dynatrans mpv. Pompa oraz zawór trójdzielny został wymieniony około 2 lata temu pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj