mrlighter99

John Deere

Polecane posty

mrlighter99    0

Cześć mam problem z demontażem łozysk przedniej zwrotnicy w John Deere. W jaki sposóbzdemontować sforzeń zwrotnicy? Czy trzeba demontować zwolnice? Jeśli tak to czy trzeba demontować krzyżak (wolał bym oszczędzić demontażu fabrycznie złożonego elementu) lub da się zdemontować zwolnice z wałkiem z przedniego mostu. Słyszałem coś, że da się ten sforzeń zdemontować ściągaczem, lecz nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać. Głównie chodzi o demontaż elementy 4 (jest to jednolity element ).

1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Ja wybijalem przecinkiem, a później jak ruszyło łyżkami, potrzeba do tego sporo cierpliwości i dobrych narzędzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrlighter99    0
1 godzinę temu, Bzyk333 napisał:

Ja wybijalem przecinkiem, a później jak ruszyło łyżkami, potrzeba do tego sporo cierpliwości i dobrych narzędzi 

Zdejmowałeś zwolnice przy wymianie tego łożyska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czesci nr 2 z obrazka, są specjalne wcięcia. Zacznij od grubszego srubokreta lub małego przecinaka. Możesz też probować uderzac w bok tak, zeby obracać troche tym sworzniem. I tak jak kolega pisal, troche cierpliwości. Radzilbym tez przy wybijaniu tego sworznia uwarzać na podkładkę, która jest pod nim, ponieważ ma określona grubosc i w razie uszkodzenia musisz nowa wstawic. A zwolnicy nie trzeba demontowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrlighter99    0
7 minut temu, MarcinJD6910 napisał:

Na czesci nr 2 z obrazka, są specjalne wcięcia. Zacznij od grubszego srubokreta lub małego przecinaka. Możesz też probować uderzac w bok tak, zeby obracać troche tym sworzniem. I tak jak kolega pisal, troche cierpliwości. Radzilbym tez przy wybijaniu tego sworznia uwarzać na podkładkę, która jest pod nim, ponieważ ma określona grubosc i w razie uszkodzenia musisz nowa wstawic. A zwolnicy nie trzeba demontowac

Nie trzeba demontować zwolnicy nawet w przypadku demontażu górnego i dolnego łożyska, czy lepiej najpierw dolne potem górne i czy koło będzie się wystarczająco trzymało czy podnieść przednią oś?

 

Edytowano przez mrlighter99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kol sobie sciagnac. Dla wlasnej wygody. I rzecz jasna uniesc sobie oś.

Najlepiej kol sobie sciagnac. Dla wlasnej wygody. I rzecz jasna uniesc sobie oś. Najlepiej najpieew jedno, potem drugie wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj