SZMEKK

ursus c380 problem z włączaniem wom

Polecane posty

SZMEKK    21
witam od pewnego czasu zauważyłem trudności z włączaniem wom a dokładniej chodzi o to że słychać było zgrzyt podczas włączania. zgłosiłem problem w serwisie i podobno podciągnęli linkę od tz. hamulca wom. owszem problem zniknął na jakiś czas ale powrócił pół roku temu i zaczęło się coraz bardziej pogarszać, było coraz ciężej włączyć wom tak aby nie usłyszeć zgrzytu, aż do ostatniego weekendu kiedy to hamulec ręczny wom przestał całkowicie działać i od tego czasu nie ma innego wyjścia jak tylko wbić energicznie w odpowiednim momencie dźwignie od wom w pozycję załączonej. dodam że ciągnik chodzi co drogi dzień w paszowozie i często przy zgrabiarce i jest to uciążliwe no i pewnie takie zakańczanie jest nie za dobre dla reszty ciagnika. podciagnalem ostatnio sam tą linkę na maksa ale pomogło tylko na jedno mieszanie paszowozem i problem powrócił. proszę was o jakąś radę bo boje się że czeka mnie krojenie ciągnika. aha ciągnik niedługo skończy 5lat i ma już 1055mth na liczniku pozdrawiam

Proponuję naprawić a nie wbijać na Hama bez sprzęgła bo jak wszystko tak robisz to nie ma co się dziwić że się psuje. Jak się coś psuje się naprawia samo nie przejdzie jedynie pogorszy

Sokol2    85

eee jak 5 lat i 1055mth to nie tak duzo . kolega wyzej ma racje lepiej naprawic a nie wbijac

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursusc385    979

Wymień linkę może się już rozciągnęła... Wbijaj dalej na chama to będziesz płakał jak sprzęgiełko od womu się posypie. Swoją drogą regulacja linki w tym ciągniku.. Co za idiota to konstruował.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054

Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez flywin
      Witam czy URSUS 10014 H jest już na common rail? czy dalej na Pompo wtryskach

otóż bo waham się miedzy URSUS 10014 H a Belrarusem 1025.4
      Belarus ma na 100% common rail BOSH'a

różnica $ 10k PLN Belarus tańszy

Druga rzecz jak jest z dostępnością cześći cenowo do URSUS 10014 H
      jak ogólnie one się sprawują czy jest sens w ogóle zawracać sobie gitary o URSUS 10014
      Jak się sprawują te Silniki Perkinsa? spalanie itd.
    • Przez mrugolek
      Witam. Posiadam Ursusa c382 z silnikiem perkins 4.4l i mam pytanie. Czy jest jakiś sposób aby nie był tak zamulony na niskich obrotach? Bo dopiero zaczyna się coś dziać jak przekroczy 1700 obr/min. Z góry dzięki :)
    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 

• Przez zinek8
      Witam
      Mam problem z chłodzeniem w Ursusie 11054 rok 2015 silnik Perkins 1104D-44T Turbodoładowany. Ciągnik miał wymieniana chlodnice na nowa w lutym tego roku i termostat ale objawy nie ustalały. Problem jest następujący ciągnik pracował w rozsiewaczu 600L po wymianie termostatu złapał temperaturę 80 stopni i po pewnym czasie usłyszałem jak piszczą paski wychodzę podnoszę maskę i patrze cały przód silnika zarzygany płynem, nie widać skąd płyn dokładnie leci bo wiatrak go rozrzuca wszędzie. Wróciłem do domu wyłączyłem motor i patrze szukam wycieku ale ciężko stwierdzić skąd leci. Sprawdziłem bagnet i olej ma troszkę dziwny odcień czy to możliwe że płyn idzie na olej? Czy to możliwe że w tym silniku po 397 mtg poszła uszczelka - zaznaczam nigdy nie był przegrzany prze zemnie. Ciągnik brany od dealera z pokazów demo tour może tam coś z nim porobili bo przeszedłem już nie mało na początku nie było mocy znamionowej, wymienili turbinę (obdarte łopatki), nie pomogło, przyjechał serwis Perkinsa zabrał pompę wtryskową do analizy przyjechali po 2 tyg zamontowali i troszkę było lepiej. Później kolejne awarie a to wyciek spod tylnego mostu, a to awaria klimatyzacji no i październik ubiegłego roku zaczął płyn znikać z naczynia wyrównawczego temperatura wzrastała i wywalało płyn przy większym obciążeniu. Fachowcy z Ursusa po 4 miesiącach od zgłoszenia wymienili chłodnice i to nie pomogło później termostat i teraz znów to samo. Może ktoś mi pomoże bo powiem szczerze że tracę nerwy a URSUS przeciągał naprawę jak się dało i teraz umywa ręce bo jeśli okaże się ze to pompa wody albo tuleja na silniku czy uszczelka pod głowica lub głowica to będę  to musiał naprawiac na własny koszt bo na silnik już jest po gwarancji. Zaznaczam ze jak zgłoszenie poszło o problemie to silnik był jeszcze na gwarancji ale opóźnienia w przyjazdach serwisantów Ursusa spowodowało że gwarancja się przedawniła Proszę o jakieś wskazówki sugestie co może być przyczyną awarii?. Dołączam zdjęcia może coś pomogą.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj