Skocz do zawartości
tomas

przełącznie półbiegów fendt 511C

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt
tomas    0

Witam. Czy to oznacza wyrobioną skrzynię? Przy zmianie z 2 na 3 półbieg słychać zgrzyt.

Jak z tym sprzęgłem turboshift, olej sprawdza się tylko w skrzyni? I uzupełnia się sam w tym sprzęgle?

kosti68    16

Zgrzytu nie powinno byc ale lekkie szarpniecie i stuk sa normalne. W zmianie z 2 na 3 o odwrotnie zostaja przelaczone jednoczesnie dwa przegla. Sprzegla zasilane sa olejem hydraulicznym.

Wiadomość z agroFakt.pl

kosti68    16

przyczyna moze byc złożycie sprzęgła, nieszczelność tłoka, lub za niskie ciśnienie załączające sprzęgło. Wtedy załączenie następuje zbyt wolno co prowadzi do wolnego zazębienia a w konsekwencji do zgrzytu.

tomas    0

kolego dzięki za odpowiedź. Ale nie bardzo zrozumiałem. Tzn. że jest oddzielne sprzęgło czy nawet na każdy półbieg oddzielnie. Jak to jest zbudowanie. Chodzi może o taki koszyczek z tarczkami i są zaciskane ciśnieniem oleju? Jest coś może w tych dokumentach od Ciebie?

kosti68    16

kolego dzięki za odpowiedź. Ale nie bardzo zrozumiałem. Tzn. że jest oddzielne sprzęgło czy nawet na każdy półbieg oddzielnie. Jak to jest zbudowanie. Chodzi może o taki koszyczek z tarczkami i są zaciskane ciśnieniem oleju? Jest coś może w tych dokumentach od Ciebie?

Oczywiscie ze jest i to dokladnie wszystko opisane.W materiale "Getriebe" od strony 80 jest pokazany demontarz i naprawa, a w materiale "Komfortbetätigung und Lastschaltung" rozdzial 3, 4 i 5 pokazane jest diagnoza i jak wykonywac pomiary.

Marcian1234    14

może nie ten model ale ta sama marka a dokładnie a Fendta 311

dzisiaj jeździłem trochę ciągnikiem i wieczorem zajeżdżając jak przełączam półbiegi SML zaczęło ich słychać a wcześniej tego nie było . Dźwięk przypomina tak jak by się zmieniało biegi w Bizonie. Co ten odgłos może oznaczać ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ares1x
      Witam co użytkownicy Fendt'ów 511/512 myślą o nich? Warto inwestować w to pieniądze? Jak z awaryjnością? 
    • Przez HugoTomek
      Witam.
      kupiłem Fendt 512 C i mam pytanie, potrzebuję instrukcji obsługi w języku polskim w wersji elektronicznej najlepiej bo papierowe są dostępne ale strasznie drogie, prosze o pomoc.
      Może ktoś by mi polecił jakieś pługi od razu do tego typu fendt?? Chodzi mi o jakieś obrotowe 4 skibowe do 49 tyś (nowe)
    • Przez MsDarsen
      Witam

Mam problem z półbiegami w swojej 512 a mianowicie wyskakuje mi ikonka od półbiegów i dźwięk ostrzegawczy.
      Kod błędu 5.1.43 - ponoć zdefektowany zawór magnetyczny Y1
      Możecie mi powiedzieć jak wymienić ten zawór magnetyczny? czy to będzie trudne i ewentualnie prosiłbym o zdjęcia w którym miejscu znajduje się ten zawór.
      Dodatkowo mam problem ze sprzęgłem z tego co się dowiedziałem brakuje mu oleju ale za żadne skarby nie mogę znaleźć tego wlewu do sprzęgła mógłby ktoś podesłać jakieś fotki gdzie on się znajduje?

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez mariog84
      Witam wszystkich. Wczoraj pojawił się niemały problem. Zauważyłem że między 2 a 3 głowicą pojawia się płyn chłodniczy. Czy ktoś przerabiał już ten problem?? Czy wymiana uszczelki pod głowicą powinna pomóc?? Czy to zapowiedź jakiś większych problemów?? A jeżeli to uszczelką pod głowicą to mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siłą dokręcić głowicę i jakie ustawic luzy zaworowe?? Będę wdzięczny za wszystkie pomocne wiadomości.
    • Przez SLAWEK69
      .Na piatym tłoku slychac glosne stuki co moze byc