Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1230    3

Witam 9 lat temu pobudowałem oborę stanowiskową na 40 sztuk dojnych w zeszłym roku do tej obory dostawiłem drugie tyle obory wolnostanowiskowej dla jałówek 

Jak myślicie lepiej w tej oborze wolnostanowiskowej zrobić 20 stanowisk z jednej strony i doic 60 krów na umięzi czy postawić nową nobore wolnostanowiskową na 65 sztuk dojnych a w starej trzymac same cielaki i jałówki tylko szkoda troche tak duzej i pojemnej obory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

Bo wtedy w nowej wolnostanowiskowej bym zrobił tylko na krowy dojne i hala udojowa a w starej bym trzymał jałowizne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rolnik1230 napisał:

Lepiej by było odrazu na 120 sztuk 😂

Ale jakie koszta 

Nie no wiadomo ale na 65 trochę w twoim przypadku się nie opłaca jak chcesz zbudować oborę na kredyt to lepiej większą uwiesz mi szybciej się zwróci w moich stronach ludzie z 40 krów podbudowali obory po 3 mln i nik nie narzeka każdemu zostaje na inwestycje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjh    0

Buduj na 120 na początku 60 dojnych a reszta jałownik a później jałownik przeniesiesz do starej podstawę już masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj