Zaloguj się, aby obserwować  
mfrider

MF 1114 -Głośna praca mostu

Polecane posty

mfrider    0

Witam. Jestem tu nowy. 

Poszukuje rozwiązania problemu. Mianowicie w moim MF 1114 'wyje' chyba most..... Im szybciej jade czyt. wyższy bieg tym głośniej. Dodam że olej jest na sto procent. Proszę o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekotrak    0

mi to wygląda na załączoną blokadę albo napęd. jakie masz w tym modelu napęd i blokadę (w sensie jak się załącza)?? elektrohydraulicznie?? jeśli tak to przepatrz elektrozawory, napięcie na cewkach przy nich itp. w moim 3115 tez sie tak stalo ze jak sie jechalo ponad 10km/h to zaczynal wyc coraz bardziej i przyczyną byl zaciety elektrozawór na napedzie (byl cały czas załączony napęd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfrider    0

napęd mam mechanicznie załączany.. i napewno nie on bo jak go włącze to wyje głośniej, a blokada może być chociaż jak jest włączona to świeci kontrolka a jak wyłącze to gaśnie, ale moze nie roałancza, tylko jak to sprawdzić? Do włączenia blokady jest taki mały pedał po prawej stronie a wyłącza nie naciśnięciem chamulca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez erni16pl
      Jak w temacie mam problem z ciągnikiem MF 3080 głośno wyje skrzynia. Niewiem jaka jest tego przyczyna, i jak to naprawić? proszę o pilne odpowiedzi kto miał z tym doczynienia. wyczytałem coś o jakiśch łożyskach igiełkowych ale niewiwm jak je sprawdzić i gdzie się znajdują
       
      skrzynia power shift 32x32 bez komputera zaczyna wyć jak się rusza pod wpływem obrotów i wyje coraz głośniej
       
      z góry dzięki
    • Przez mrmtz82
      Witam. Tydzień temu przeprowadziłem remont szkrzyni biegów w swoim Mtz 82. Zostało wymienione koło tzreciego biegu, i wałek głowny wraz z zebatka atakujaca ta mała. Reszta wszystko zostało stare. Po złożeniu i napełnieniu skrzyni olejem okazało sie że na maksymalnej predkosci tak wyje ze uszy bola (( . Można coś z tym zrobić?? pytam ponieważ mam długa trase nim do zrobienia. Prosze o pomoc.Z góry dziękuje:))
    • Przez bel920
      co to może być , od 4 polowej w góre przy załączonym napędzie skrzynia zaczyna wyć 4 pol. idzie wytrzymać ale 2 szosowa to uszy bolą , jazda w polu , koła przód tył zgrane , wlany świerzy olej
    • Przez razel23k2
      Witam, mam problem z hydrauliką w massey ferguson 1114 , układ sie zapowietrza i ciągnik nie podnosi może ktoś ma jakieś sugestie gdzie szukać problemu, może ktoś z tym już miał styczność prosił bym o jakieś info . Może ktoś posiada jakiś katalog napraw do tego modelu ? trochę by mi to pomogło w szukaniu przyczyny . Dzięki.
    • Przez grzesiek10314turbo
      Witam. Od jesieni mam problem z renault. Zaczeła mi głośno pracować pompa hydraulikii po 3-4 godz pracy skrzynia biegów była ukrop, ciągnik ciężej odpala i jest o te jakby  kilka KM słabszy. Natomiast wszystko czyli podnośnik wyjścia hydr, i wspomaganie działają okey.  Więc pierwsze co zrobiłem to wymieniłem 2 filtry hydrauliki. Nic to jednak nie dało i jeździlem dalej. Ostanio zabrałem się za to i wykręciłem orbitrol zawiozłem do sprawdzenia- okazał się okey. Mechanik przeczyścił mi ten zawór od powrotu z orbitrola który rozdziela strumień na skrzynie i pompę. Nic to jednak nie pomogło. Idąc dalej zmieniłem olej z Agrola STOU na nowy taki sam i zakupiłem nową pompę hydrauliki . Założyliśmy i efekt jest taki że już nie wyje a jakby teraz gwiźdze jeszcze głośniej bo  pompa generuje większe ciśnienie, a usterka jak była takdalej gdzieś tkwi. 
      Załamuje juz ręce na tą maszynę. Może wie ktoś coś na ten temat. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj