Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ma od 2 lat rozsiewacz amazone ZA-U który rozsiewa nawóz na szerokość około 25m-29m z zależności od granulatu. Przestawiłem obroty wałka z 540Eko na zwykłe 540 i rozsiewam na obrotach wałka 300-350 na minutę ,wtedy szerokość wynosi około 18m co zrobić żeby rozsiewacz rzucał na mniejszą szerokość. Łopatki są nie posiadają regulacji i teraz zastanawiam się czy odkręcić od nich końcówki na których jest regulacja czy po prostu zmienić je na krótsze. Myślałem nad wywierceniu otworów na tarczy i regulowanie kąta ale nie jestem pewny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez pawel199617
      Witam. Czy posiada ktoś katalog tabele wysiewu do Amazone AD251 special 2.5m.?
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez wojtaso90
      Witam! Mam małe pytanko, czy da się jakoś zwiększyć szerokość wysiewu w starym polskim rozsiewaczu typu lejek? bo mam opryskiwacz 12m szerokości roboczej, a lejek mam na 8m. Ma ktoś jakieś pomysły?
    • Przez marianekkk
      Witam Mam prośbę, jeżeli ktoś posiada siewkę Amazone ZAU 1001 i tabelę wysiewu do niej, prosiłbym o jakieś zdjęcia
      Z gry dziękuję!
    • Przez smokus1234
      Witam jak w temacie, stoje przed trudnym wyborem nowego siewnika 3m talerzowego z komputerem, ścieżkami technologicznymi, rolkami dogniatającymi, znacznikami przedwschodowymi, podestem załadowczym. Jeśli macie któryś z siewników lub dokonywaliście ostatnio takiego wyboru proszę o jakieś rady.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v