Skocz do zawartości
News
wojtaso90

Zwiększenie szerokości wysiewu w Lejku?

Polecane posty

wojtaso90    0

Witam! Mam małe pytanko, czy da się jakoś zwiększyć szerokość wysiewu w starym polskim rozsiewaczu typu lejek? bo mam opryskiwacz 12m szerokości roboczej, a lejek mam na 8m. Ma ktoś jakieś pomysły?

michael31    8

zrób nowe trzy dłuższe łopatki wysiewające zamiast starych sześciu i dorzuci spokojnie na 12 metrów

ptaszyna    140

Dłuższe łopatki to raz a dwa to wyprzedzić kąt łopatek czyli zew. stronę przestawić na otworach do przodu, powoduje to dłuższe "przytrzymanie"nawozu na łopatkach i nadanie mu większego pędu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafal0
      Jaką polecacie kosiarke do ursusa c-330m
    • Przez wojtekb333
      Witam, posiadam siewnik marki Becker, mam takie pytanie do tych którzy go posiadają, albo mieli cos z nim do czynienia. Jak wygląda obsługa tego siewnika? Tzn co trzeba w nim wymieniać, wyczyścić, aby działał poprawnie. Sieje traktorem Hurlimann 90km prędkość ok 7km/h, obroty wałka (WOM) 540, obr silnika 1500, a na zegarze na siewniku wskazówka nie drgnie(wskazuje 0). Jeżeli przełącze na szybsze obroty wałka 720 to wskazówka zatrzymuje się na 1. Czy to powinno tak być, czy coś jest do poprawki? (sieje na 540)

Proszę o odpowiedź
    • Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Kupiłem taki właśnie rozsiewacz do nawozu. Sezon się zbliża a ja mam mały problem, a dokładnie z ustawieniem wysiewu. Znalazłem niby tabele po angielsku, i np. UREA to mocznik ale są tam 3 rodzaje, o gęstości nasypowej zbliżonej, ale każdy ma inne ustawienia. I mój problem polega na tym który jest właściwe do polskiego mocznika. Potrzebuje dokładnie wysiewu do mocznika, saletry, kizerytu, soli potasowej , i polifoski 6. Ma ktoś sprawdzone tabele lub swoje wyliczenia ? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję
    • Przez ursus-5314
      Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie na forum, a mianowicie oglądałem dziś siewnik nordsten, bardzo ładny stan, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Siewnik ma niby drobny wysiew na którym bardzo mi zależy, wszystko ładnie, pięknie tylko niewiem jakim sposobem ustawić go do siania. Czy należy coś dokupić, bo ja już nie wirm. Bardzo prosze o pomoc.
    • Przez sebek0001
      Witam mam problem z rozsiewaczem lej.
      Cała zasuwa która zamyka oba otwory zardzewiała i poprostu sie rozleciała,
      również te mocowania po której suwała...
      Czy można cały ten mechanizm gdzieś dokupić?
      Bo wiadomo ze przeróbke też mozna zrobić no ale to już nie będzie to samo.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.