-
Podobna zawartość
-
Przez maly2000
Witam!
Mam małe pytanie, Czy taka łyżka do zadawania paszy zaczepiana z tył ciągnika horalas jest w stanie wymieszać dobrze różne pasze czy tylko i wyłącznie rozdrobni i wyładuje? Zastanawiam się czy dało by radę wymieszać kiszonkę z kukurydzy z mutem browarnianym i wysłodkami? i czy mniejszy ciągnik by sobie z tym poradził?
-
Przez Gość Mateusz2111
Witam niedługo przejmuje gospodarstwo i tu mam własnie pytanie dotyczące dawania paszy, magazyn na zboże mam jakieś 25 metrów od tuczarni i tu właśnie nasuwa się moje pytanie jak dostarczyć paszę do tuczarni na jeden rzut wchodzi około 300 sztuk świnek to dziennie około 900kg paszy, ręcznie nosić wiaderkach to mozna sie zachodzić jak myślicie jak sobie ułatwić noszenie paszy do karmników dla świń.?
-
Przez Matis36i6
Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych, czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur? Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów.
-
Przez RyszarsSkow
Dzień dobry, zastanawiam się jak wygląda tucz ziemniaczany. Chciałbym wiedzieć ile ziemniaków na dzień na sztukę i ile do tego paszy treściwej. Czy do ziemniaków pasowałaby pasza z 40% jęczmienia, 20% pszenicy, 20% pszenżyta, 10% łubin, 10% koncentrat.
-

Rekomendowane odpowiedzi
Buraki pastewne
buraki Pastewne
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się