Skocz do zawartości

Polecane posty

maniek00000    0

Witam,

Wpadła mi w ręce rama od wieloraka do buraków, chciałbym go przerobić na pielnik z gwiazdami pielącymi. Problem że rolki na których rama powinna się ruszać są kompletnie zapieczone. Myślałem o wymianie tych elementów, w agromie powiedzieli że nie masz szans na dostanie części bo to stara maszyna. Czy ktoś z Was remontował już takie maszyny i wie gdzie dostać części? W moim wszystko jest tak zapieczone że nawet nie mogę rozebrać ale jeszcze spróbuję. Wygląda że przez obudowę przebiega sworzeń z kalamitkami po obu stronach na którym znajdują się rolki. Będę wdzięczny za nazwy tych elementów (sworzeń + te rolki) i ewentualnie miejsce gdzie je znaleźć.

IMG_20180703_122425[1].jpg

IMG_20180703_122419[1].jpg

IMG_20180703_122401[1].jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DawidFalkowski
      Witam! Mam zamiar przeprowadzić remont mojego ferdka 1007 z silnikiem AT4.236 93km z tego co czytałem wynika że jest to bliźniaczy silnik co A4.248 różni się wymiarami tuleji i tłoków i tutaj moje pytanie czy warto przystosować mój blok pod większe tuleje pojemność by wzrosła o jakieś 200ccm więc nie dużo a moc powinna wzrosnąć do ilu? Ziemie mam dosyć ciężkie i 4 skiby zagonowe ledwo ciągnie na glinie a chciałbym mieć troszkę wiecej mocy. Warto zrobić takie coś . Dzieki za wszystkie odpowiedzi
    • Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim!
      Posiadamy chlewnię, która ma już kilka lat i nadaje się remontu. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie jej na chów na rusztach. W związku z tym proszę o pomoc i polecenie firm, które zajmują się nie tylko samą budową od podstaw ale także różnymi przeróbkami. Oczywiście szukałem w internecie aczkolwiek zazwyczaj są to specjaliści od projektowania i budowy od podstaw natomiast tu by się przydał ktoś kto nie boi się wyzwań związanych  z remontem  Dodam, że pochodzę z północnej części woj, małopolskiego i w związku z tym dana firma powinna być z tej okolicy bądź, której zasięg działania to cały kraj. lub obszar w którym mieszkam.
      Jeśli podawanie numerów kontaktowych lub namiarów adresowych jest nie zgodne z regulaminem forum to będę musiał sobie jakoś poradzić. W każdym razie proszę o pomoc.
    • Przez woj_gothic
      Witam.

Zakupiłem ciągnik, po niedługim czasie okazało się, że do remontu. No ale nic.... trzeba zrobić -będzie na lata.

Głowice, pompa wał+blok poszły do regeneracji.

Zrobiłem listę rzeczy do kupienia no i zaczynam dzwonić. Problem się stał w momencie jak przyszło do kupienia zestawu naprawczego tłoka . tj. tuleja tłok pierścienie . Dzwonie do różnych sklepów/firm o cene a tam rozbieżność o 200 zł na cylider.
      Jedni mają oryginał za 400 zł a inni oryginał za 220 zł . Teraz pytanei do was . O co tu chodzi ? Brać zestawy za 220 czy za 400 zł.Nie chcę wydać worka pieniędzy nie potrzebnie, ale też nie chcę komuś do kieszeni dać prawie tysiaka za nic.

Druga sprawa to turbina.Moja nie nadaje się do regeneracji. Pytanie jakie turbiny do tego modelu podchodza aby koszta były normalne . Turbina oryginalna którą miałem to SCHWITZER 2 numer 311422 i za taką bądź też zamiennik niektórzy wołają po 2000 zł ....

Bardzo prosze o szybką odpowiedź bo musze na dniach kupować części a nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić .
    • Przez TheEnd
      Cześć, skrzynie zrobiłem teraz czas na most. Most ze skrzynią rozdzielony i nie wiem jak się dobrać do wałka ataku i jego łożysk, ma luz wzdłużny około 4 mm i boczny też spory. Czytałem sporo i już nie wiem w którą stronę to ma wyjść, czy do mostu czy do skrzyni? 
      pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.