Polecane posty

Zoltan    0

Czy pryskał ktoś jęczmień jary goldem 450 ec od dwuliściennych a potem pumą 069ew od jednoliściennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tak. tylko najlepiej osobno zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
ja w tym roku pryskalem chwastox turbo z zamiennikiem pumy jakis (fenix) i lipa owies rośnie sobir w najlesze, a dawka zalecana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108
Puma mocny środek 2 lata temu pryskałem w suszę i spaliłem jęczmień. Nie zrób tego błędu. Wtedy mieszkałem z chwastoxem turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek__    6
Ja pryskałem najpierw mustangiem forte 3 dni później puma pole jest całe żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gomez181 napisał:

ja w tym roku pryskalem chwastox turbo z zamiennikiem pumy jakis (fenix) i lipa owies rośnie sobir w najlesze, a dawka zalecana.

Dlatego od dawien dawna Pumy nie miesza się z innymi herbicydami, mimo zaleceń z etykiety !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131
Ja zawsze mieszam pume z chwastoxem od x lat i jakoś nie mam żadnych komplikacji, jedyne co to na uwrociach przy nakladce zrobia się delikatne przebarwienia na lisciu o których zresztą mowa na etykiecie pumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoltan    0
2 godziny temu, kali2107 napisał:

tak. tylko najlepiej osobno zrób.

ale na pewno nie spali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie powinno. wcześnie rano jedz do 6 żebyś miał opryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mimi007 napisał:

Ja zawsze mieszam pume z chwastoxem od x lat i jakoś nie mam żadnych komplikacji, jedyne co to na uwrociach przy nakladce zrobia się delikatne przebarwienia na lisciu o których zresztą mowa na etykiecie pumy

Widocznie trafiasz na sprzyjające warunki, albo owies głuchy ma kilka liści.. W późniejszych stadiach rozwojowych skuteczność fenoksapropu w mieszaninach spada. Potwierdzał to nawet długoletni przedstawiciel Bayera, dziś już na emeryturze, pan Borecki Tadeusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie wczoraj pryskalem diathlonem jeczmien i mam opryskane pol pola i poprzeczki dzisiaj bede drugie pol pola pryskal granstarem, nie popale na nakladkach granstara z diathlonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Pume bez problemu mozna mieszać z sekatorem 125 i zero problemów, 1l pumy i 0,1l sekatora, stosowane od lat skuteczne i bezpieczne... Pryskane zawsze wcześnie ok. 3-4 liście jęczmienia. Teraz to późno na takie zabiegi, jęczmień lada dzien będzie się kłosił.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131
No marian, z reguły jadę jak JD pisze w fazie 3-4 liści jęczmienia, nie wyobrażam sobie teraz jęczmienia pryskac na chwasta, to już lepiej przed zbiorem, bo teraz więcej szkody można narobić jak pożytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na diathlonie pisze ze mozna stosowac do fazy bbch37 wiec chyba jeszcze mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawek21
      Witam czy ktos wie od czego wyskakuje blad 3161 wyskoczy kilka razy w ciagu dnia a wszystko ok dziala ciagnik case puma 165 2008 rok skrzynia 19 \6
    • Przez Pawek21
      Witam czy posiada ktos instrukcje obslugi case 165 2008r 19\6 skrzynia moze wie ktos z kad ja pobrac
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez nobeq
      Witam, rozważam zakup któregoś z wyżej wymienionych ciągników. Oba ciągniki 6 cylindrowe 140km. Z wyposażenia to amortyzowana przednia oś, przedni tuz. W Case jedyna dostępna skrzynia semi powershift 19x6 eco, w nh jest ta sama ale chyba dostępne są też inne? Zawory w pumie też tylko mechaniczne. Jest może ktoś kto był w podobnej sytuacji i potrafi mi doradzić?
    • Przez BartekRogacki
      Witam. Planujemy wiosną zasiać jęczmień jary z wsiewką kminku, tutaj moje pytanie. Ile kminku wsiać, termin wysiewu, środki ochrony roślin, na co trzeba uważać?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj