Polecane posty

W tym roku planujemy z ojcem przerzucić się z kostek na baloty. Prasy potrzebujemy na areał 20ha, rocznie będzie belować około 150 bel słomy i 50 siana. Współpracować będzie z ciągnikiem zetor proxima 85+.  Kwota jaką możemy przeznaczyć to około 10-15tys zł. Niestety nie mamy kompletnie doświadczenia z tego typu prasami, więc nie bardzo wiemy czego szukać. Myślałem nad prasami walcowymi welger rp 12, deutz fahr gp 2.3 lub Gallignani  ale poczytałem trochę forum i wywnioskowałem, że walcowe nie nadają się do słomy. Jaką prasę polecacie? Coś z pasówek czy jednak walcowa da radę przy takim użytkowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja na 200 bel bym wynajął usługę niż kupować jakiegoś klamota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

jak masz porządnego usługodawce, to tak. Ja już widziałem te bele robione na usłudze...  Niedaleko kupił nówke Metal Facha walcówke i jechał po 10zł/bela ze swoim sznurkiem, przez co zabrał mi klientów. Po roku częśc klientów wróciła do mnie :) Ja też jakoś super mocno nie zbijam, bo traktor nie pozwala, ale bele sie trzymają do końca. Kupowałem swoją prase na mniejszy areał i ilośc bel, a w sezonie sie robiło ponad 700, bo sporo usług. Teraz ludzie polikwidowali, ale prasa sie wróciła i zarobiła na siebie i kiedy mi pasuje jade i beluje, a nie czekam i chodze i prosze :) Wiadomo coś tam wyskoczy w sezonie, ale koszty są śmieszne :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Walcówki nie to że się nie nadają tylko jak wyjedziesz w upalny letni dzień w suchą słomę to bela może stanąć. Z tego co piszesz planujesz robić sam suchy materiał więc poszukaj pasówki, w JD będziesz miał największy wybór ciekawych pras. Jeśli chcesz mieć prasę prostą aż do bólu to osobiście  poleciłbym Ci Claas-a Rolant-a 44 z tym że to walcówka.   

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
1 godzinę temu, rafal4610 napisał:

Ja już widziałem te bele robione na usłudze

Jak po raz pierwszy robiłem baloty to własnie z usługa Z mojej łąki gość zrobił 160 bali Odkupiłem tą prasę od niego i juz 8 lat sie dziwie jak to możliwe że on zrobił 160 a ja nigdy nie moge dobić do 120 tą samą prasą :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no widzisz, ja raz wziąłem kuzyna, bo jeszcze miałem kostke i już nie mieściła sie w stodole to mówie, jak ma leżec na dworze to już lepiej rolki. Nie powiem, ze zbił źle, ale szału nie było. Za rok kupiłem swoją i z wiosny poszła w siano, pierwsze testy, ustawienia i było ok. W żniwa przychodzi znajomy, żeby mu zwinąc chociaż 1ha, bo nie ma czym ścielic. Pojechałem, ustawiłem zgniot i wio, a ten przychodzi, żebym popuścił, bo 60-tka nie daje rady podnieśc na szpili :P Mogła słoma byc lekko wilgotna, bo już późno było, ale nikt nie narzekał na zgniot :D Tak samo jak trafiła mi sie mała usługa orki na jesieni. Pojechałem, zaorałem a właścicielka mówi, że nigdy tak nie było zaorane. Zawsze płytko i na odwal. Jak coś robic to jak u siebie, czyli porządnie a nie na odpierdziel, przynajmniej ja tak uważam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Kup jakąś starą krone łańcuchowa, prosta i najważniejsze niezniszczalna. Ja mam już ponad 10 lat robię masę bel i chwale. Żadnych walcowych, one nie nadają się do suchej i kruchej słomy, już mnie wolali sąsiedzi nieraz bo nie mogli zwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Słabo sąsiad jakoś  zwija albo wyjeżdża  w największy skwar ja robię i u siebie i na usługach jakoś dając radę. Zastanawiałem się nawet nad pasówka lecz zbyt wiele sianokiszonki aby pchać się w pasówkę. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Branie kogoś na usługi nie bardzo mi się opłaca, wolę kupić swoją prasę, zwróci się po paru latach, a może znajdą się jeszcze chętni na usługi.

 Mam pytanie do użytkowników JD 550 lub 545, Jak jest z dostępnością części i kosztami eksploatacji? Dużo wychodzi np. wymiana pasa? Te prasy mają owijanie jednym sznurkiem czy dwoma? Jak długo zajmuje owinięcie balota? 

Przejrzałem oferty w okolicy i faktycznie w prasach pasowych JD jest duży wybór, ale trafia się też wspomniany class rollant 44 i krone. Co do prasy łańcuchowej krone to chodzi o ten model? https://sprzedajemy.pl/prasa-krone-kr150-radzyn-podlaski-2-e30984-nr53966227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się za prasami pasowymi, ale po przeanalizowaniu ewentualnych kosztów wymiany pasów zacząłem rozglądać się za walcówkami. Co myślicie o claas rolant 62? Ta prasa robi baloty 120x150? Mam możliwość kupić taką w dobrym stanie z siatką, szerokimi kołami i słoneczkami nagarniającymi za około 11 tys. Polecacie taki zakup? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

nigdy walcowe, suche słaomy nie sprawsujesz a ten roland słynie z tego ze sa problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktoreo    3

lukasz0920 napisał:

nigdy walcowe, suche słaomy nie sprawsujesz a ten roland słynie z tego ze sa problemy

belka staje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj