Zaloguj się, aby obserwować  
samczyk1991

Zakup karty graficznej

Polecane posty

samczyk1991    83

Elo

Ostatnio znowu zacząłem grać w landwirtschafts simulator 2009, pobieram mapkę na bardzo słabe kompy ale niestety jako jedyną część kompa którą mam za słabą jest właśnie karta graficzna i gra się przycina, karta jest zintegrowana . Procek 2.3Ghz 2 rdzenie, ramu 1gb (ale chyba jeszcze 1gb dokupię). Czytałem ,że można ją w biosie wyłączyć i dokładasz drugą, złącze to PCI-E. Planuje wydać na nią 200zł, ostatecznie max 250 ale nastawiam się na 200zł. Zastanawiam się nad kartą GeForce 9500gt, mieści się w cenie parametry przyzwoite, o radeonach to nic nie wiem :D

Proszę o cenne wskazówki w doborze karty, na co zwrócić uwagę podczas wyboru karty, mogą być wasze propozycje.

 

http://www.gigabyte....1sme-s2_2x.html Link do mojej płyty głównej.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

@ michal651 dobrze radzi, te radeony to niezle karty, sam posiadam 4670m i na wydajnosc nie narzekam. Miej tylko na uwadze, ze wyjadniejsza karta ciagnie wiecej pradu, wiec bardziej obciaza zasilacz i mozliwe jest ze jego rowniez bedziesz musial wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Zasilacz ma 350W, wymiana nie wchodzi w grę, nie chcę ładować kupę kasy aby pograć sobie godzinę może dwie dziennie w 1 grę, bo po za tą grą to jeszcze siedzę na necie :D

 

Przypominam cena do 200zł z hakiem, żeby z kosztami przesyłki nie przekroczyło 250zł :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

jeśli ten zasilacz to nie totalna chińszczyzna marki "no name" to z tym radeonem da sobie radę, bo to karta znana z niewielkiego poboru prądu :D Co do cen to moim zdaniem warto dołożyć do tej karty, nawet jesli kosztowałaby trochę ponad 250, byłby to zakup bardziej przyszłościowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

A napisz jaki masz zasilacz bo jak to jakaś podróbka(tak jak kolega wyżej napisał) to pisze że ma 350W a tak naprawdę to może 250W wyciągnie i tylko tyle :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

najlepiej jakbys podal cala konfiguracje komputera, co z tego ze kupisz karte za 200zl jak procesor bedzie ja ograniczal,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Parametry kompa:

Dysk 160gb

RAM 1gb

Procek AMD athlon™ 64X2 Dual Core Processor 4400+ 2.31GHz

Zasilacz POWERFOX 350W model:pf-350ppc

Obecna karta graficzna zintegrowana GeForce 6100

Jakaś tam karta dźwiękowa 5.1

Karta radiowa Ralink (od neta)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

w takim razie polecam http://www.ceneo.pl/1931675s (sam takowa posiadam) z LSem radzi sobie bez problemu chyba ze mapa z szczegolami i duza iloscia drzew, ta karta jest fabrycznie podkrecona (wersja OC), mozna tez wybrac wersje 512mb poniewaz na ddr2 nie wykorzysta 1gb a ddr3 zaczynaja sie od 300zł

druga propozycja jest http://www.ceneo.pl/2267802 tez dobra karta

ze swojej strony moge polecic producenta Gigabyte, choc mozesz wybrac innego (Sapphire montuje dobre chlodzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Karty graficzne które kolega wyżej podał są dobre. Mają dobrą wydajność i na pewno by ci pasowały :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

tylko nie 9400! jest to bardzo słaba karta jak na dzisiejsze czasy. Będzie znacznie wolniejsza od takiego 4650 gddr2 o wersji gddr3 nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

http://allegro.pl/item1033451464_1024mb_sapphire_radeon_hd4670_ddr3_box_new_gw_fv.html

http://allegro.pl/item1033451725_512mb_sapphire_radeon_hd4670_ultimate_ddr3_box_fv.html

 

Co sądzicie o tych kartach ?

Proszę, podajcie przykład jaki wybrać pod nie zasilacz, trochę ostatnio o nich czytałem i wszyscy polecają Fortron i Chieftec. Jakiej mocy wybrać ?


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Dziś już wybrałem kartę, a jest nią GeForce gt 220 1gb ddr3 128bit, jutro biorę kasę i lecę do po nią do sklepu smile.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj