Polecane posty

Gość 30pawel   
Gość 30pawel
pytanie za milion. :) zaraz sie zacznie... . oplacac sie oplaci tylko czy to bedzie godne życie?! moja rada nie idź w jedną strone produkcji bo jak jebno ceny np bydla to zostanie Ci drugie źródło "zysku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
Kto zadaje takie pytania? Jednemu opłaci się gospodarzyć na 5-10ha a drugiemu nie opłaci na 30 :)( Wszystko zależy od gospodarza, jakości ziemi, zapotrzebowania na danym terenie na towar, Czy są chętni do pracy, no i chęci 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035
myślę że jakby tam THC sadzic to byłoby mega opłacalne nawet jakby zostało z tego 0.5 ha😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro ktoś zadaje takie pytanie , to znaczy że się mu nie opłaca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
iron nie wiem czy to takie opłacalne babrać się w te interesy jak i tak po czasie można skończyć 2m pod ziemią, ten rynek jest za bardzo szczelny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
zetorki12, Szorek tu jest pies... u mnie to by te 30ha nawet 1hektarowiec wziął bo by sie opłaciło. zalerzy kto i co ma w glowie i gdzie mieszka. bo jak ma sie jeden skup czy zboza czy owoców i ... . ziema sama glina to... (sami se dopiszcie reszte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYM_503    28
dla mnie 20 by starczyło( w okolicy same małe gospodarstwa) a ja ni jednego ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72
sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem, dla mnie to największa zaleta, nikt nad tobą nie stoi, tylko że przy 30ha trzeba by trzymać jakieś zwierzęta i myślę że można żyć na przyzwoitym poziomie. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby odpowiedziec na to pytanie trzeba zadac inne czy te 30 ha masz czy masz je kupic czy splacic komus ? Bo jak to twoje to pewnie ze sie oplaci zawsze mozna obsiac zbozami a w wolnym czasie gdzies dorabiac . Ale jesli kupic to juz inna bajka nakwazniejsza cena bo na swoim przykladzie sasiad sprzedawa 10ha jak bym mial to kupic za tyle ile dali mu to splacilo by mi sie to pare lat przed moja emerytura .Wiec tak naprawde mial bym z tego prace tylko i stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420
@ Kacper dobrze pisze czy to masz dostać czy kupić na kredyt

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Kacperekuj. Polac Ci. rzadko posty z konkretną odp sie trafiaja. brawo Ty :)
wojtal24 trochu mnie wyperzedziles z postem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich,
       
      zastanawiam się nad sprzedażą tzw. produktów gotowych w gospodarstwie typu kiszone/małosolne  ogórki, kapusta, soki itp
       
      Chodzi o to jakie są obecnie możliwości sprzedaży, dotarcia do zainteresowanych.
       
      1. czy opłaca się bardziej nastawienie na własną sprzedaż np.  w sieci, czy jednak za pośrednictwem pośredników do sklepów, hurtowni?
       
      2. czy może to być (np. z upływem czasu) samodzielna i opłacalna działalność? (czy w ogóle można to tak obecnie traktować)
       
      3. Jakie macie doświadczenia z tego typu działalnością?
       
      W Agrobiznesie niedawno była dość ciekaw analiza sprzedaży produktów z rynku mięsnego, z której wynikało że TYLKO ok. 30 % produktów jest na bieżąco sprzedawana, a pośrednicy zgarniają około 40 do nawet 60 % ceny sprzedaży..
       
      Jak to wygląda w praktyce u Was? ma ktoś doświadczenia do wymiany (chodzi o w ogóle sens tego) ?
       
      z góry dzięki i pozdrowienia
       
       
    • Przez RolPro10
      Witam. Jestem na kupnie Mf 5613 dyna 4,ale znajomi polecają mi Stayera 4115 mówią że lepszy tańszy i w kabinie bije na głowę mf. Nie wiem którego wybrać? Nie chcę przepłacić i kupić gorszego tylko mocnego silnego i wygodniejszego podczas prac. Ja przywiązałem się do mf (mam mf 375 )ponieważ  wiem czym jeżdżę i wiem że mogę na niego liczyć   podczas większych prac. Ale chcę kupić coś większego i nowocześniejszego. Zastanawiam się jeszcze nad DF5100 ? Którego polecacie? I który jest bardziej wygodniejszy i ma lepszy materiał wykonania?  I jaki jest przedział cenowy? 
    • Przez gawron323
      Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady
    • Przez mateusz1999
      Witam wszystkich mam 18 lat i stoję przed dylematem. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 60 ha i 30 krów mlecznych jako że ja kończę niedługo szkołę chciałem przejąć gospodarstwo bo kochać być rolnikiem na razie pomagałem tylko rodzicom a teraz sam bym mógł je prowadzić marzyłem o tym od dziecka. Jednak jest jedno ale a są nimi pieniądze. Mimo że uprawiamy opłacalne uprawy takie jak zboże z którego średnia wydajność z lat to 7-8 t, rzepak 3-3,5 t średnio i burak cukrowy 55-60 t ha wydajność krów nie jest też na złym poziomie bo około 6 tyś l na krowę. Oszczędzamy w granicach rozsądku na nawozach paliwach paszach itd. to czysty zysk nie jest za duży w sumie to wystarczy tylko na naprawy maszyn modernizacje to opłaty jedzenie i takie podstawowe sprawy dodam że jestem ryczałtowcem. Moi rodzice mówią żebym rolnictwo zostawił sobie jako hobby ale ja to kocham. Pytanie do was czy macie też tak że jak weźmiecie wszystko obliczycie to wychodzi że pracowaliście za darmo ?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj